UA | EN
Уряд погодив ще один крок до поліпшення умов торгівлі між Україною та Грузією
11.12.2019 | 12:36 | Прес-служба Мінекономіки

Уряд схвалив законопроект, який оптимізує торговельні відносини між Україною та Грузією. Йдеться про законопроект «Про ратифікацію Протоколу між Урядом України та Урядом Грузії про внесення змін до Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Грузія про вільну торгівлю від 9 січня 1995 року».


Приводом до  перегляду торговельних правил стала попередня ратифікація Україною так званої Конвенції Пан-Євро -Мед у торгівлі з Європейським Союзом. З січня поточного року цей документ встановлює  для України ідентичні правила походження товарів, які застосовуються в рамках угод про вільну торгівлю між її договірними сторонами.  На практиці це означає, що український виробник зможе закуповувати сировину або комплектуючі в одній зі сторін-учасниць Конвенції, а готову продукцію експортувати до іншої учасниці Конвенції за нульовою або пільговою митною ставкою.  До підписантів Конвенції належить 25 сторін. Україна вже підписала Регіональні конвенції з ЕС, Чорногорією, Грузією та низкою інших країн.   


«Ратифікація двостороннього протоколу з Грузією - це реалізація на практиці ідеї інтеграції виробничих процесів в регіоні. Тепер виробники України і Грузії зможуть спільно експортувати продукцію до ЄС», - коментує зміст документу заступник міністра з розвитку економіки, торгівлі та агропромислового комплексу, торговельний представник України Тарас Качка.


Тобто, якщо раніше без сплати мита або ж за заниженими митними ставками Україна могла експортувати до ЕС лише продукцію українського походження або суттєво перероблену на території України, то тепер вітчизняний виробник зможе купувати сировину або готову продукцію у Грузії, та експортувати на ринки ЄС на так само пільгових умовах, які передбачають українські домовленості з ЄС.


Також експортери з України та Грузії зможуть обирати між сертифікатом СТ-1, який був визначений Угодою від 9 січня 1995 року та сертифікатом EUR.1, що використовується для визначення походження відповідно до правил Конвенції.