Урядовці України та Кореї обговорили посилення санкцій проти рф
27.04.2022 | 18:23 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час телефонної розмови зі співголовою Міжурядової українсько-корейської Комісії з питань торговельно-економічного співробітництва Юн Сонг-доком наголосила на потребі в посиленні санкційної політики проти росії, особливо у сфері імпорту нафти та газу, а також припинення реалізації спільних з рф інфраструктурних проектів.

“Україна вдячна Кореї за вагому підтримку нашої боротьби проти агресора. Зокрема, ми отримали два транші гуманітарної допомоги на 40 млн доларів. Уряд Кореї включив нашу державу до списку пріоритетних країн, яким буде надаватися допомога з  метою розвитку. Це дозволяє отримати фінансування з боку Фонду економічного розвитку та співробітництва, а також залучати супутні гранти Корейського агентства з міжнародного співробітництва. Загальна сума коштів може сягнути 3 млрд доларів”, – заявила Юлія Свириденко. 

Корея вже призупинила фінансові операції з ТОП-7 російськими банками та з двома суверенними фондами, обмежила постачання до рф та білорусі 57 товарів, заборонила експорт 49-ти російським організаціям і фірмам, що пов’язані із ВПК. Низка провідних корейських фірм згорнула бізнес в росії та зупинила постачання своїх товарів. Наразі важливо досягти заборони експорту з Кореї до росії товарів подвійного призначення – дизель-генераторів, турбогенераторів, будівельної техніки, товарів і технологій аерокосмічної галузі. Все це може бути використано для посилення російської агресії. 

Україна також розраховує на активізацію двосторонніх економічних відносин. В 2021 році україно-корейський товарообіг зріс на 17%, досягнувши 994 млн доларів і наразі існують перспективи його відновлення, зокрема, співробітництво в аграрному секторі та надходження до цієї сфери корейських інвестицій.

Під час розмови також обговорили участь Кореї у післявоєнному відновленні України, зокрема – у відбудові інфраструктури і трансформації економіки.