Міністерство економіки України

Україна та Болгарія шукають спільне рішення щодо зернового питання, - Юлія Свириденко
Україна та Болгарія шукають спільне рішення щодо зернового питання, - Юлія Свириденко
19.04.2023 | 18:35 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

19 квітня відбулася онлайн-зустріч Першого віцепрем’єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко з Міністром економіки та промисловості Болгарії Ніколою Стояновим з метою обговорення тимчасової заборони на імпорт зерна і продуктів харчування з України, яка запроваджується відсьогодні. Виняток складає транзит української агропродукції. Також до зустрічі приєдналась Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Болгарія Олеся Ілащук.

«Зберегти і продовжити експорт зерна – це чутливе і важливе питання для України, оскільки це основна стаття доходу в бюджет країни. Наша країна захищається від збройної агресії, і нам як ніколи раніше потрібно зберігати макроекономічну стабільність, забезпечувати фінансами соціальну сферу, військовий і економічний фронт. Уряд України має на меті вирішити питання тимчасової заборони на імпорт українського зерна до Болгарії. Ми ведемо діалог з болгарською стороною щодо причин і перспектив позитивного вирішення цієї ситуації для обох країн», - зазначила Юлія Свириденко.

Міністр Нікола Стоянов, в свою чергу, висловив солідарність Україні щодо ситуації, в якій країна опинилась у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф. Разом з тим, за його словами, через імпорт українського зерна і продовольства місцевим сільгоспвиробникам важко реалізувати власну продукцію і вони зазнають збитків. Однак, під заборону не підпадає транзит української продукції через Болгарію у країни ЄС. Міністр Нікола Стоянов зазначив, що Болгарія очікує на рішення, за яким українська продукція не перевантажуватиме місцевий ринок, а буде гарантовано експортуватися до інших країн.

Сторони обговорили важливі аспекти цього питання, наразі діалог продовжується. Наступного тижня консультації з цього питання відбудуться на рівні Ради Європейського Союзу і його робочих органів.