Міністерство економіки України

Кабінет Міністрів виділив понад 180 млн грн на допомогу полоненим та членам їхніх сімей
17.11.2023 | 18:57 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Кабінет Міністрів виділив з резервного фонду державного бюджету 180,7 млн грн на допомогу звільненим полоненим та родинам тих, хто наразі позбавлений особистої свободи державою-агресором. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 17 листопада 2023 року.

«Україна не залишає людей, позбавлених агресором особистої свободи, та членів їх родин наодинці з бідою. Звичайно, найголовніше завдання, на вирішення якого спрямовані всі сили – повернути додому тих, хто ще перебуває у полоні. І воно вирішується. Водночас держава підтримує родини полонених та забезпечує соціальну підтримку тих громадян, яких звільнено», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Виділені Урядом кошти надійдуть до Міністерства реінтеграції та будуть адресно спрямовані людям, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України або членам їхніх сімей.

Зокрема, з цих коштів 159,7 млн грн передбачається спрямувати на щорічну державну грошову допомогу, яка надається членам сімей полонених за кожен рік перебування людини в полоні та 21 млн  грн – на надання одноразової державної грошової допомоги, яку отримують після звільнення з полону.