UA | EN
В Україні створена перша централізована закупівельна організація
25.09.2019 | 13:59 | Прес-служба Мінекономіки

Сьогодні, 25 вересня, за ініціативи Мінекономіки, Кабінет міністрів України визначив державну установу “Професійні закупівлі” централізованою закупівельною організацією для проведення тендерів та закупівель за рамковими угодами товарів і послуг (крім поточного ремонту) для замовників.

«Рішення про визначення ДУ “Професійні закупівлі” централізованою закупівельною організацією - це крок до оптимізації  всього закупівельного процесу, адже передаючи  свої закупівлі до ЦЗО замовники зможуть значно заощадити свої кошти, за рахунок об'єднання однотипних товарів в рамках однієї процедури. Окрім того, впродовж роботи пілотного проекту ДУ «Професійні закупівлі», ми переконалися в її ефективності та результативності. Зокрема за укладеними договорами було досягнуто економії понад 13 % від очікуваної вартості предметів закупівлі. Разом з цим, середня кількість учасників склала 3,65, що в 1,5 рази перевищує середній показник по електронній системі закупівель», - прокоментував рішення Уряду перший заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.              

Протягом 2017-2018 років, у рамках реалізації пілотного проекту, державна установа “Професійні закупівлі” виконувала функції централізованої закупівельної організації. Тож враховуючи знання та досвід проведення тендерів в інтересах інших замовників, та позитивні результати від реалізації вищезгаданого пілотного проекту, державна установа “Професійні закупівлі” буде продовжувати виконувати функції централізованої закупівельної організації в інтересах замовників, які виявили бажання передати функцію закупівель до професійної організації.

Слід зазначити, що створення централізованої закупівельної організації допоможе вирішити такі проблеми  сфери публічних закупівель, зокрема:

  • професіоналізація сфери публічних закупівель (в Україні діє понад 30 тисяч організацій-замовників, в більшості з яких закупівлі здійснюються неефективно. Тому ЦЗО є потужним важелем професіоналізації сфери закупівель завдяки наявності фахового персоналу);
  • збільшення економії коштів за рахунок агрегації обсягів (понад 30 тисяч організацій-замовників здійснюють по суті однотипні закупівлі товарів широкого вжитку. Об’єднавши такі товари в рамки однієї закупівлі, за рахунок агрегації буде отримано кращу ціну та суттєво зменшено адміністративні витрати на проведення процедур закупівель); 
  • стандартизація закупівель (передбачається, що ЦЗО активно працює з потенційними постачальниками, що значно знизить ризики оскаржень та зриви постачання);
  • зниження рівня корупції (при централізації закупівель створюється більше можливостей для громадського контролю, моніторингу та вжиття заходів превентивного контролю за рахунок укрупнення закупівлі та значного зменшення загальної кількості закупівельних процедур).

Довідково: Державна установа “Професійні закупівлі” http://cpb.org.ua/ належить до сфери управління Мінекономіки та є неприбутковою організацією, яка має на меті отримувати дохід для самозабезпечення від наданих послуг в межах визначених статутом та законодавством.