Міністерство економіки України

Міністерство змінить підхід до підтримки інноваційної діяльності
25.02.2020 | 09:10 | Прес-служба Мінекономіки

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зосередиться на розробці якісної інноваційної інфраструктури в Україні. Про це повідомили в міністерстві, пояснивши які зміни відбудуться в роботі Державної інвестиційно-фінансовій кредитній установі. 

“Роль держави - вирішувати системні питання інноваційної діяльності всередині країни та створювати відповідну інфраструктуру та екосистему. Відповідно ми здійснимо реформу діяльності Державної інноваційної фінансово-кредитної установи. Цей орган здійснюватиме реалізацію політики, що розробляє міністерство, а не видаватиме позики окремим компаніям - з цим найкраще впораються банки”, - наголосили в Мінекономіки, до сфери управління якого належить ДІФКУ. 

Там додали, що місія Державної інноваційної фінансово-кредитної установи полягає у створенні інноваційної та заможної України, а не виключно у фінансуванні окремих новаторів. На жаль, установа  по факту тільки цим і займалась раніше - видававши ризиковані безпроценті кредити під інноваційні проєкти. При цьому була відсутня якісна система ризик-менеджменту, а конкурсна комісія спиралася виключно на стоси документів про можливий ефект нової господарської діяльності. 

Наразі в установі триває перезавантаження, у тому числі, кадрове. Так, звільнено керівника Володимира Ставнюка, виконувачем обов’язки призначено Сергія Шкуракова.

Конкурс на відповідну посаду буде оголошено найближчим часом. 

Довідково.

Державна інноваційна фінансово-кредитна установа була створена з метою здійснення фінансової підтримки інноваційної діяльності суб’єктів господарювання різних форм власності, а також залучення вітчизняних та іноземних інвестицій для розвитку реального сектору економіки, підвищення вітчизняного потенціалу з експорту продукції, що виробляється на підприємствах галузей національної економіки, захисту та підтримки національного товаровиробника.