Міністерство економіки України

Українські банки у співпраці з Експортно-кредитним агентством видали 10 беззаставних позик для експортерів
25.07.2022 | 18:26 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Експортно-кредитне агентство в рамках портфельного страхування передекспортного фінансування вже застрахувало 10 беззаставних позик, які були використані для виконання угод на постачання українських товарів на міжнародні ринки на загальну суму майже 70 мільйонів гривень. 

Найближчим часом ще сім українських виробників отримають кредити під страхове покриття ЕКА. Заявки експортерів вже були схвалені кредитним комітетом банка-партнера програми, тож кредитні кошти надійдуть на рахунки підприємців найближчим часом. 

Кредити видавались на виконання зовнішньоекономічних угод з європейськими контрагентами з таких країн як Німеччина, Польща, Латвія, Франція, Австрія, Молдова та Естонія. Серед отримувачів позик – підприємці, які експортують паперові пакети, дерев'яні вироби, твердопаливні котли, паркетну дошку, комплектуючі для меблів, а також смажене насіння соняшника. Кредитні кошти залучили представники бізнесу з Івано-Франківської, Рівненської, Запорізької та Одеської областей.

“Експорт української продукції – важлива умова макроекономічної стабільності нашої держави. Однак під час війни виробники стикаються з низкою фінансових труднощів. Це, зокрема, здорожчання логістики та брак обігових коштів. Завдання держави – допомогти експортерам доставити свою продукцію на міжнародні ринки. Як важливий інструмент підтримки підприємців використовуємо можливості Експортно-кредитного агентства. Державні гарантії повернення кредитних коштів стимулюють банки надавати такі позики бізнесу, який отримує фінансові можливості для налагодження міжнародних комерційних зв’язків та продажу своєї продукції за кордон”, – зазначив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка.

Нагадаємо, Уряд трансформував Експортно-кредитне агентство для забезпечення підтримки експортерів в умовах воєнного стану. ЕКА здійснює страхування кредитів, які надаються українськими банками на виконання експортного контракту. Наразі діють спрощені умови позики, передбачені програмою “Доступні кредити 5-7-9%”. Підприємці можуть залучити до 20 млн грн кредитних коштів. У разі невиконання експортерами своїх кредитних зобов’язань, ЕКА відшкодовує банку до 85% суми позики.