Міністерство економіки України

Уряд України схвалив скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року
22.10.2015 | 16:36 | Прес-служба Мінекономрозвитку

На засіданні  21 жовтня 2015 року Кабінет Міністрів України схвалив скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року. Про це повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

"Як ми і обіцяли бізнесу, з 1 січня 2016 року тимчасовий імпортний збір у розмірі 5% і 10%, який допоміг нам стабілізувати платіжний баланс держави, буде скасовано”, - повідомив Міністр.

Відповідний законопроект "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року" буде передано на розгляд до Верховної ради України найближчим часом.

Також Міністр додав, що тимчасовий додатковий імпортний збір був застосований як один з інструментів для досягнення макроекономічної стабілізації. Зокрема, завдяки цьому вимушеному заходу спостерігається поліпшення стану платіжного балансу та пом’якшення наслідків нестабільності зовнішніх ринків для національної економіки.

Результати попереднього аналізу ефективності застосування додаткового імпортного збору засвідчили, що перші ознаки стабілізації стали відчутними у ІІ кварталі 2015 року.

Нагадаємо, що Закон України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України

відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року» був прийнятий Верховною радою 28 грудня 2014 року. Положення про додатковий імпортний збір набрали чинності 25 лютого 2015 р. та були заплановані до кінця року.