Міністерство економіки України

Локалізація
В Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема, в оборонній галузі, - Юлія Свириденко
14.03.2024 | 09:04 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Збільшення локалізації виробництва оборонної продукції стане рушієм зростання української економіки. Цього можливо досягти у короткий термін. Таку думку висловила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з віце-президентом Інституту миру США Вільямом Тейлором 12 березня.

Участь у зустрічі взяли заступники Міністра економіки України Олексій Соболев, Ігор Безкаравайний та Ігор Фоменко, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, представник МЗС, від делегації США – представники Інституту миру США.

«Україна має декілька важливих задач для стимулювання розвитку економіки. По-перше, покриття дефіциту бюджету, по-друге, залучення інвестицій в український бізнес. Цього балансу можна досягти за рахунок локалізації усього виробництва в Україні. Водночас Уряд сфокусований на локалізації виробництва оборонної промисловості. Нещодавно ми вже приступили до виробництва важких машин для розмінування і продовжимо виробляти все, чого потребує наша армія. Для підсилення процесу локалізації Уряд впроваджує національну програму «Зроблено в Україні», яка направлена на підтримку українського виробника», - зазначила Юлія Свириденко.

Уряд докладає зусиль для стимулювання інвестицій у приватний сектор, зокрема, через програми страхування, які Україна запроваджує разом з міжнародними партнерами – ЄБРР, ЄІБ, IFC, експортно-кредитними агентствами різних країн. Збільшуючи об’єми локального виробництва Уряд орієнтуєьтся не лише на внутрішнє споживання, але і на диверсифікацію експорту, тож пряме фінансування та гарантії підтримки експорту забезпечать Україні економічний розвиток у короткий строк.

Перший віцепрем’єр-міністр України підкреслила, що Україні потрібна експертна підтримка та координація американських колег в урядових ініціативах, зокрема, у проектах з підтримки малого і середнього підприємництва, міжнародної допомоги тощо.