Прогрес у врегулюванні суперечки СОТ щодо імпорту українських вагонів в РФ
16.12.2016 | 15:39 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Сьогодні, 16 грудня, Орган врегулювання суперечок СОТ на вимогу України ухвалив рішення про створення Групи експертів для розгляду суперечки щодо неправомірних обмежувальних заходів РФ проти імпорту вагонів та залізничного обладнання з України.

Представник України виголосив повторну вимогу про створення групи експертів (англ. Dispute Panel) у суперечці DS499 «Російська Федерація – заходи щодо імпорту залізничного рухомого складу, стрілочних переводів та іншого залізничного обладнання» (WT/DS499/2), яку Україна ініціювала в листопаді 2015 року.

У ході засідання Органом врегулювання суперечок прийнято рішення про створення групи експертів. До суперечки приєдналися Японія, США, ЄС, Китай, Індонезія та Сінгапур як треті сторони.

“Це ще один крок у контексті  нашої комплексної протидії російській торговій агресії в рамках СОТ. Ми впевнені у своїй позиції та докладемо усіх зусиль, щоб Орган врегулювання суперечок ухвалив позитивне рішення, а РФ припинила застосування неправомірних заходів щодо обмеження українського імпорту", - коментує заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська.

З 2014 року без достатніх обґрунтувань російські сертифікаційні органи розпочали масове призупинення дії виданих раніше сертифікатів відповідності для українських виробників, а також без достатніх на це підстав обмежили видачу нових сертифікатів. Крім цього, РФ відмовляється визнавати сертифікати, видані належними органами Республіки Білорусь та Казахстану. Це суперечить нормам відповідних Технічних регламентів Митного союзу.

У жовтні 2015 до Органу врегулювання суперечок було подано запит на проведення консультацій з Російською Федерацією щодо обмеження імпорту залізничних вагонів та іншого обладнання з України.  У грудні 2015 проведено консультації з Російською Федерацією в рамках суперечки, проте сторони не дійшли взаємно прийнятного рішення та Російська Федерація не скасувала обмеження, встановлені щодо продукції походженням з України.

Довідково

Орган врегулювання суперечок СОТ (англ. WTO Dispute Settlement Body) приймає рішення щодо торгових суперечок між урядами країн-членів СОТ. Група експертів СОТ (англ. WTO Dispute Panel) надає Органу врегулювання суперечок рекомендації, а Орган на основі цієї рекомендації ухвалює відповідне рішення. Як результат, сторони суперечки мають внести зміни у внутрішні регуляторні акти відповідно до рішення Органу врегулювання суперечок СОТ.