Качка Брюссель
Відбулось шосте засідання Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі
23.11.2021 | 13:27 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

22 - 23 листопада 2021 року у м. Брюссель відбулось шосте засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі (КАТС). Українську делегацію очолив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка, сторону ЄС – директор Директорату Е Генерального директорату ЄК «Торгівля» Леон Дельво. Під час інтенсивної дводенної роботи було узгоджено низку домовленостей, які стануть поштовхом для розвитку торгових відносин між Україною та ЄС.

Серед основних результатів засідання 6-го Комітету:

  • Ухвалено рішення про внесення змін до Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг), Доповнення XVII-4 (Правила, що застосовуються до поштових та кур’єрських послуг) та Доповнення XVII-5 (Правила, що застосовуються до міжнародного морського транспорту) Додатка XVII до Угоди про асоціацію;

  • Досягнуто принципових домовленостей щодо формату оновлення Додатку XV «Наближення митного законодавства»;

  • Обговорено процес імплементації Плану пріоритетних дій щодо посилення імплементації ПВЗВТ Україна – ЄС у 2021-2022 роках, політично схваленого у ході 23-го Саміту Україна-ЄС (12.10.2021);

  • Визначено подальші кроки з метою укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (АСАА) – «промисловий безвіз»;

  • Підведено підсумки засідань підкомітетів з питань Санітарних та фітосанітарних заходів, Географічних зазначень, Торгівлі і сталого розвитку;

  • Обговорено чутливі питання двосторонніх торговельних відносин.

Сторони також обговорили комплекс питань, пов’язаних із імплементацією розділу IV “Торгівля та питання пов’язані із торгівлею” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

ЄС залишається головним торговельним партнером України із загальною часткою у загальноторговельному обігу в обсязі 39,8%. За три квартали поточного року, експорт товарів і послуг до ЄС зріс на 47,9% у порівнянні з аналогічним періодом 2020, відповідне зростання імпорту складає 26,8%. Спостерігається зростання обсягів торгівлі не лише у вартісних, а й у кількісних показниках:

«Так, в абсолютних вимірах зросла торгівля рудою. Експорт з України з початку року склав 16 млн тонн, що на 3,7 млн тонн (+29%) більше, ніж минулого року. Водночас, за 10 місяців календарного року ми продали до ЄС на 2 млн тонн менше зернових (6,1 до 8,1 млн тон за 10 місяців 2020 року). Хоча, в грошах цей експорт більший на 54 млн доларів – 1,447 млрд доларів. Це повʼязано з минулорічним меншим врожаєм. Разом з тим, на 20% зріс експорт виробів з дерева – 1,2 млн тонн. На 39% зріс обсяг експорту меблів і досяг 276 тисяч тонн за 10 місяців», - зауважив Тарас Качка.

Окрему увагу Українська сторона приділила автомобільним перевезенням. 

«Через призму збільшення оформлення кількості митних декларацій видно вагу і значення автомобільного транспорту. Адже 2/3 декларацій (1 млн 57 тисяч) припадає на автомобільний транспорт, який перевозить товари з доданою вартістю. Усі commodities (товари) транспортуються морським транспортом і залізницею. Морським транспортом до ЄС доставлено з початку року 21,4 млн тонн. А залізниця перевезла до ЄС 18,2 млн тонн вантажів. При цьому на обидва ці види транспорту припадає лише 85 тисяч декларацій. Не набагато більше, ніж на авіаційний транспорт (75 тисяч декларацій)», - додав заступник Міністра.

Наступне засідання сторони домовилися провести у 2022 р. в м.Київ.

Довідково:

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 р. № 84 «Питання оприлюднення рішень і рекомендацій Ради асоціації між Україною та Європейським Союзом і Комітету асоціації між Україною та Європейським Союзом», Рішення Комітету асоціації Україна - ЄС у торговельному складі про внесення змін до Доповнення XVII-3 (Правила, що застосовуються до телекомунікаційних послуг), Доповнення XVII-4 (Правила, що застосовуються до поштових та кур’єрських послуг) та Доповнення XVII-5 (Правила, що застосовуються до міжнародного морського транспорту) Додатка XVII до Угоди про асоціацію буде розміщене на Урядовому порталі, а також опубліковане в Офіційному віснику України у 10-денний строк.