Міністерство економіки України

Санкційний контрнаступ: Уряд вдарив по «Росатому» та російській псевдоосвіті
02.09.2022 | 17:01 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

На засіданні  2 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень про внесення на розгляд РНБО пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).

Так, зокрема, Уряд запропонував РНБО розглянути застосування санкцій проти російської державної корпорації «Росатом», як одного з ключових суб’єктів російської економіки та важелів впливу й тиску в питаннях зовнішньої політики держави-агресора. А також проти пов’язаних з нею більше, ніж 350 юридичних осіб. Йдеться про підприємства та організації, що входять до складу «Росатому», та їхніх дочірніх компаній, які розташовані як на території держави-агресора, так і за її межами.

Цим же рішенням ухвалено винести на розгляд РНБО пропозиції щодо схвалення санкцій проти фізичних осіб, які є керівниками державної корпорації «Росатом», її підприємств, організацій та дочірніх підприємств, що відповідають за реалізацію політики рф проти України та беруть безпосередню участь у прийнятті рішень і здійсненні актів ядерного тероризму на території України. Таких осіб в запропонованому до розгляду РНБО переліку теж більш ніж 350.

Пропозиції щодо вказаних санкційних заходів, зокрема проти «Росатому» попередньо були розглянуті та рекомендовані до розгляду Кабінетом Міністрів новоствореною Міжвідомчою робочою групою з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

«Ухвалені сьогодні Урядом рішення – наочний приклад активізації зусиль України на санкційному фронті. Кілька днів тому почала свою роботу Міжвідомча робоча група, покликана посилити ефективність чинних та прискорити ухвалення нових санкцій проти осіб, причетних до агресії. Координація між міністерствами, відомствами, організаціями, дотичними до розробки санкцій, посилюватиметься. Рішення щодо обмежень ухвалюватимуться надзвичайно оперативно та безжально до ворогів нашої держави», - зазначила Юлія Свириденко.

Окрім того, Уряд ухвалив рішення внести на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного поширення освітніх стандартів Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України. У відповідному переліку фігурують 82 фізичні та 53 юридичні особи. Зокрема, Воронезький інститут високих технологій, Міжнародний інститут комп’ютерних технологій, Сибірський університет споживчої кооперації тощо.

Ще одним рішенням уряду РНБО пропонується розглянути застосування санкцій до фізичних та юридичних осіб російської федерації та Республіки Білорусь, що сприяли широкомасштабній збройній агресії рф проти України, беруть участь в організації «схем» обходу санкцій, застосованих США та ЄС, створюють загрози національним інтересам і національній безпеці України. В цьому переліку - 132 фізичні і 179 юридичних осіб. Зокрема такі підприємства авіабудівної галузі держави агресора, як «Новосибірський авіаремонтний завод», «Арсеньєвська авіаційна компанія «Прогрес» ім. М.І. Сазикіна», «150 Авіаційний ремонтний завод» тощо.