Міністерство економіки України

yjdbyf
Степан Кубів: Товарообіг між Україною та Японією зріс майже на 40%
26.07.2017 | 21:06 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Про розвиток подальшого співробітництва між Японією та Україною йшлося на зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з Парламентським віце-міністром освіти, культури, спорту, науки та технологій Японії Тайдо Таносе 26 липня 2017 року.

Степан Кубів відзначив позитивну динаміку взаємної торгівлі між Україна - Японія. Він зауважив, що товарообіг Україна - Японія з початку року суттєво збільшився і за 4 місяці 2017 року зріс на 40% порівняно з аналогічним періодом  2016 року.

Степан Кубів наголосив, що рік Японії в Україні позначається багатьма іншими позитивними українсько-японськими проектами.

Він також зауважив, до уже у серпні  розпочнуться переговори Японського  агентства міжнародного співробітництва  “Джайка” щодо відкриття офісу агентства в Україні.

«Це, безперечно, засвідчує неодмінний успіх України та позитивні результати реформ, які ми проводимо”, - наголосив Степан Кубів.

Він також додав, що важливим вектором співпраці Україна-Японія є робота Спільного комітету з питань співробітництва у сфері поліпшення аварійного реагування на надзвичайні ситуації на АЕС*.

“Спільні зусилля Мінекономрозвитку, МЗС, Мінекології, Міносвіти та Держагентства [з управління зоною відчуження] та колег з Японії дозволять провести унікальне дослідження на території Чорнобильської зони, як унікальної екологічної лабораторії» - зазначив Кубів.

Він додав, що праця українсько-японських експертів дозволить запобігати майбутнім ядерним катастрофам, знизити шкідливий вплив на екологію та живі організми у зонах, які зазнали радіоактивного забруднення, сприятиме подоланню негативних наслідків такого забруднення. А також дозволить використання результатів спільних досліджень для перетворення забруднених територій на безпечні.

*Основними цілями проекту «Покращення радіаційного контролю навколишнього середовища та законодавчої бази в Україні для екологічної реабілітації радіоактивно забруднених територій» є посилення технічного рівня радіаційного контролю і законодавчої бази в Україні для екологічного відновлення радіоактивно забруднених територій, забезпечення моніторингу та моделювання з метою здійснення нового районування зони відчуження. Проект фінансується і управляється двома державними відомствами Японії: Японським науково-технічним агентством JST та Японським агентством міжнародного співробітництва JICA .