Міністерство економіки України

Транзит українських сільськогосподарських товарів через територію Польщі буде розблоковано у ніч з четверга на пʼятницю, - Юлія Свириденко
18.04.2023 | 19:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Україна і Польща досягли порозуміння у питанні транзиту українського зерна територією сусідньої країни. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко за підсумками перемовин, які відбулись у Варшаві після того, як польський уряд ухвалив рішення про тимчасове обмеження імпорту і транзиту через територію Польщі сільськогосподарських товарів з України.

«Ми ставимось до проблем, які виникли у польських колег, з такою самою увагою, як і Польща ставиться до наших проблем. Тому ми маємо оперативно і конструктивно реагувати на цю кризову ситуацію. За результатами переговорів було вирішено, що транзит українських сільськогосподарських товарів через територію Польщі буде розблоковано у ніч з четверга 20 квітня на пʼятницю 21 квітня поточного року», - повідомила Юлія Свириденко.

За її словами, наразі Уряд очікує офіційної комунікації від польської сторони щодо технічних аспектів транспортування української продукції територією Польщі.

Нагадаємо, що заборона на транзит українського збіжжя територією Польщі була запроваджена минулого тижня через те, що частина української агропродукції залишалась на території цієї країни і створювала цінову конкуренцію польським фермерам.