Max
ProZorro отримала міжнародну премію у сфері публічних закупівель
19.05.2016 | 09:33 | Прес-служба Мінекономрозвитку

Електронна система публічних закупівель ProZorro здобула міжнародне визнання. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України отримало найбільш престижну міжнародну премію у сфері закупівель за створення і впровадження електронної системи з унікальною архітектурою.

Мінекономрозвитку з ProZorro були номіновані в категорії Public Sector. Серед інших номінантів у цій категорії: Міністерство юстиції Великобританії з трансформацією конкуренції, департамент освіти австралійського штату Новий Південний Уельс з власними рішеннями у сфері закупівель, а також Адміністрація Президента США із закупівельним сервісом P200. Крім того, керівник департаменту регулювання державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Стародубцев був номінований на нагороду в категорії Procurement Leader Award. Детальніше про шортліст: http://www.procurementleaders.com/world-procurement-awards/shortlist

Переможців по кожній із категорій було оголошено під час урочистої церемонії, яка відбулася в Лондоні 18 травня. Перемога ProZorro стала першим випадком, коли розробка для держсектора від України отримує всесвітнє визнання.

Успіх системи був би неможливим без підтримки міжнародних організацій і громадських активістів. Досвід ProZorro підтверджує: найбільш ефективними є реформи, які базуються на трикутнику “влада-бізнес-громадськість”. Саме завдяки підтримці авторитетноі міжнародноі антикорупційноі організаціі Transparency International, а також фонду WNISEF, ЄБРР, Уряду Німеччини та інших партнерів система ProZorro змогла продемонструвати позитивні результати вже на початковому етапі.

Команда ProZorro розглядає можливість впровадження української електронної системи публічних закупівель в інших країнах. «Ми відкриті до такої співпраці. Оскільки ProZorro побудована на відкритому коді, ми пропонуємо всім бажаючим розгортати її у себе. Зі свого боку ми готові забезпечити необхідну підтримку, в першу чергу, з точки зору побудови прозорих процесів і рішень, який дозволяють мінімізувати корупційні ризики», - підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

На систему ProZorro вже є попит від кількох країн, розповів Олександр Стародубцев. «І не дивно - ми в питанні електронних закупівель випереджаємо більшість країн Європи. Це одна з тих тем, якими Україна може дійсно пишатися. І після номінації ProZorro на міжнародну премію Public Procurement Awards, впевнений, інтерес до української системи значно зросте», – додав він.

Електронна система держзакупівель ProZorro працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року. Використання системи було добровільним: кожен державний замовник мав можливість проводити у ProZorro допорогові закупівлі на суму до 200 тисяч гривень для товарів та послуг і 1,5 млн грн для робіт. Але навіть у пілотному режимі система ProZorro дозволила заощадити понад мільярд гривень.

У 2016 році використання системи ProZorro стане обов’язковим для всіх державних замовників. Повний перехід на електронну систему ProZorro відбувається у два етапи. З 1 квітня свої тендери в електронну форму перевели центральні органи влади і великі державні компанії, а з 1 серпня – решта державних замовників.

Сьогодні кількість тендерів у системі вже перевищила 95 тисяч. Загальна планова сума тендерів складає 31,90 млрд грн. Кількість замовників, що приєдналися до системи, майже 5 тисяч. Середня кількість пропозицій на одні торги – 2,84, загальна сума економії – 1,45 млрд грн. Очікується, що за підсумками 2016 року використання ProZorro дозволить заощадити близько 5 млрд грн.