Міністерство економіки України

Мінекономіки розпочинає публікацію щомісячного Огляду інфляції
22.01.2020 | 14:30 | Прес-служба Мінекономіки

Мінекономіки розпочинає публікацію щомісячного Огляду інфляції для інформування суспільства про цінові тенденції. 

Споживча інфляція за підсумками 2019 року уповільнилася до 4,1% і була близькою до нижньої межі цільового діапазону (5% ± 1 в. п.).

Ключовим фактором, що створював дефляційний вплив на всі внутрішні ціни (як на споживчі, так і на цінові показники всього реального сектору економіки) було зміцнення обмінного курсу гривні до іноземних валют.

Зміцнення гривні мало вплив на внутрішні ціни як прямий ефект (зниження цін на товари, що є переважно імпортними), так як непрямий ефект (уповільнення зростання цін на вітчизняні товари та послуги).

Також дефляційний вплив мали: достатність пропозиції продуктів харчування, зниження цін на світовому ринку та жорсткі монетарні умови, зокрема високі процентні ставки у реальному вимірі. Все це разом переважило вплив з боку стійкого споживчого попиту та зростання заробітних плат.

Ціни на більшість товарів і послуг, які входять до складу базової і небазової інфляції, уповільнили своє зростання або взагалі знижувалися (непродовольчі товари, що є переважно імпортними).

Ціни у промисловості за підсумками 2019 року зафіксували рекордне зниження – на 7,4%. Майже за всіма галузями та високими темпами знижувалися ціни на продукцію, що реалізується за межами України. Це було пов'язано із зниженням доларових цін на цю продукцію на світовому ринку.

У подальшому очікується, що зміцнення обмінного курсу гривні, зниження цін на сировинні товари на глобальних ринках та останні рішення щодо ціноутворення у сфері ЖКГ зумовлюватимуть низькі показники інфляції щонайменше в першій половині 2020 року. Загалом за рік показники інфляції будуть ймовірно нижчими порівняно з жовтневим прогнозом.

Регулярний щомісячний продукт Оцінка інфляції публікуватиметься у розділі «Інформаційно-аналітичні матеріали» за посиланням: https://bit.ly/30HGzRq