Україна демонструє прогрес у реалізації реформи корпоративного управління, - Крістіна Голубицька
28.10.2021 | 15:09 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Україна системно працює над впровадженням реформи корпоративного управління та досягла в цьому певного прогресу.  Про це заявила заступниця Міністра економіки України Крістіна Голубицька під час засідання Робочої групи Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з питань управління державною власністю та практик приватизації, яке відбулось в режимі відео-конференції 27 жовтня.

«Урядом схвалено План заходів щодо приведення системи управління державних компаній у відповідність до стандартів корпоративного управління, затверджених ОЕСР, які мають бути впроваджені органами управління для ТОП-15 державних компаній. Наразі ми рухаємось чітко за цим планом і вже маємо хороші результати», - повідомила Крістіна Голубицька.

Зокрема заступниця міністра поінформувала учасників зустрічі, що в рамках корпоративної реформи вже затверджено 15 політик власності державних компаній, встановлено ключові показники ефективності діяльності для наглядових рад 7 компаній, для 11 компаній затверджено індивідуальні плани з корпоративного управління. 

Окрім того, особлива увага приділяється створенню професійних наглядових рад. За час відновлення роботи Комітету з призначення було обрано 23 особи, оголошені нові конкурси, в тому числі на незалежних членів наглядової ради НАК “Нафтогаз”.

Також Крістіна Голубицька відзначила активну роботу Мінекономіки у розробці та доопрацюванні законопроекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава” (№5593-д), що вже ухвалений Верховною Радою у першому читанні.

«Ухвалення законопроекту стане важливим кроком в імплементації реформи. Його реалізація сприятиме покращенню управління держпідприємствами та дозволить повноцінно запровадити сучасні стандарти корпоративного управління в державних компаніях. Функції держави як власника та наглядових рад будуть чітко розмежовані, буде побудована чітка ієрархія встановлення цілей та відповідальності, що сприятиме підвищенню ефективності діяльності компаній», - зазначила Крістіна Голубицька.

Також заступниця міністра економіки висловила подяку команді ОЕСР, представництву Європейської делегації в Україні, ЄБРР, МВФ та уряду Норвегії за послідовне відстоювання принципів корпоративного управління та експертну допомогу.