Міністерство економіки України

Мінекономіки закликало ЄЕК ООН долучитись до реалізації програми єОселя, - Олексій Соболев у Давосі
18.01.2024 | 15:30 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації

Мінекономіки посилює співпрацю з Європейською економічною комісією ООН. Про це йшлося під час зустрічі між заступниками Міністра економіки України Олексієм Соболевим, Тарасом Качкою та виконавчою секретаркою Європейської економічної комісії (ЄЕК) ООН Тетяною Мовчан.

Зокрема, сторони обговорили можливу співпрацю у забезпеченні українців доступною іпотекою, можливі спільні кроки для підтримки зусиль Уряду із зеленого переходу й потенційну допомогу ЄЕК з підготовки проектів для залучення інвестицій.

«Зараз зусилля Міністерства економіки спрямовані на реалізацію програми єОселя. Це пріоритет як Міністра Юлії Свириденко, так і Уряду загалом. єОселя не тільки дозволяє українцям купувати власне житло і стимулює будівельну галузь, яка в свою чергу буде створювати нові робочі місця, виробничі ланцюжки та забезпечувати сплату податків. В першу чергу єОселя може мотивувати українців повертатися додому. Адже маючи куди повернутися, вони будуть більш охоче ухвалювати рішення про те, що їхнє майбутнє – в Україні. Можлива участь ЄЕК ООН в реалізації цієї програми може сприяти цим зусиллям», - наголосив Олексій Соболев.

Нагадаємо, що від початку реалізації програми, вже 6654 родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на загальну суму майже 10 млрд грн.

Скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%. 

Програму єОселя Мінекономіки запустило у жовтні 2022 року. За цей час вдалося суттєво розширити програму. Від серпня 2023 року вона доступна для всіх українців, які не мають власного житла або прагнуть покращити житлові умови. 

Довідково:

Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ «Укрфінжитло». Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.