Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
За причетність до вбивств українців: підготовлено нові санкції проти 3000 осіб російського ВПК
22.11.2022 | 09:36 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Україна продовжує роботу над посиленням санкційного тиску на державу-терориста. Черговий великий пакет санкцій, до якого ввійшли особи з числа військового керівництва рф, підприємства/установи військово-промислового комплексу та пов’язані/афілійовані з постачанням російському ВПК компанії та фізичні особи,  рекомендовано на розгляд РНБО.

Відповідне рішення ухвалене на засіданні Міжвідомчої робочої групи (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням Першого віцепрем’єр-міністра – Міністра економіки України  Юлії Свириденко.

«Військово-промисловий комплекс в надто закритій росії – дуже непростий кейс для вивчення. Зроблена велика робота, і я вдячна всім причетним. Бійцям на фронті, які захоплюють ворожу техніку та зброю, котру  ми можемо аналізувати, ідентифікуючи виробників. Представникам розвідувального співтовариства. Аналітикам наших силових структур, органів виконавчої влади, Секретаріату КМУ та Апарату РНБО. 

Завдяки їх праці сьогодні ми маємо пакет з понад 3 000 фізичних та юридичних осіб ВПК держави-терориста та постачальників російської армії, а також військового керівництва держави-терориста. А фактично – понад 3000 осіб, безпосередньо причетних до вбивств українців. І робота не припиняється  – триває підготовка ще одного пакету щодо російського ВПК», - зазначила Юлія Свириденко.

Санкції набудуть чинності після розгляду та ухвалення Радою національної безпеки та оборони та введення в дію рішення РНБО Президентом України Володимиром Зеленським. 

Як повідомлялося, 19 жовтня Президент України Володимир Зеленський підписав Укази про запровадження санкцій проти 2507 фізичних та 1374 юридичних осіб – громадян росії, Білорусі та України. 

Так, Голова держави ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо запровадження санкцій проти 256 фізичних осіб – олігархів зі списку Forbes та їх оточення. Зокрема, у списку фігурують Володимир Лісін, Леонід Міхельсон, Аркадій та Борис Ротенберги, Михайло Прохоров, Сулейман Керімов, Олена Батуріна, Юрій Ковальчук і т.д. Іншим Указом Володимир Зеленський запровадив санкції проти 2251 фізособи та 1374 юросіб. Зокрема, у списку діти та родичі Володимира Путіна та Сергія Лаврова, відомий як «гаманець путіна» бізнесмен Сергій Ролдугін засновник ЧВК «Вагнер» Євген Пригожин та його син і т.д.

Попередньо пропозиції щодо санкцій розглянула та рекомендувала до подачі на розгляд РНБО Міжвідомча робоча група (МРГ) з питань реалізації державної санкційної політики.

Також МРГ розглянула та рекомендувала до подачі на  розгляд РНБО пакет санкцій проти 1000 осіб - представників  влади держави-агресора, військового керівництва рф, керівники російських банків.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2