Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Питання безпеки — одне з ключових під час роботи з мінеральними добривами, — Володимир Гринюк
22.09.2021 | 10:25 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Під головуванням Першого заступника Міністра економіки України Володимира Гринюка відбулася зустріч із виробниками та споживачами селітри за участю представників Мінекономіки, Мінагрополітики, Державної служби України з питань праці, Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, Спільного представницького органу об’єднань профспілок, Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Всеукраїнської аграрної ради.

Обговорювали питання, що виникли на виконання наказу Мінекономіки «Про затвердження мінімальних вимог щодо безпеки та здоров'я працівників на роботі під час зберігання, пакування нітрату амонію та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив».

«Спільними зусиллями, в першу чергу, ми запобігаємо екологічним та техногенним катастрофам. Проте так само важливо досягти балансу між економічними інтересами зацікавлених сторін та дотриманням прав працівників на безпечні та нешкідливі умови праці під час роботи з мінеральними добривами. Життя, здоров’я та безпека людей — наша найвища соціальна цінність», — резюмував Володимир Гринюк.

За результатами дискусії було прийнято рішення напрацювати аргументовані детальні пропозиції від усіх учасників процесу задля вдосконалення окремих норм наказу, які на думку профільних асоціацій ускладнять роботу з цими добривами. На наступному етапі роботи планується залучити до обговорення широке коло представників органів влади, експертного середовища, стейкхолдерів та соціальних партнерів.

Довідково: 

Наказ Мінекономіки від 15.04.2021 № 775-21 «Про затвердження Мінімальних вимог щодо безпеки та здоров’я працівників на роботі під час зберігання, пакування нітрату амонію та використання його для виготовлення комплексних і рідких мінеральних добрив» видано на виконання доручення Президента України Володимира Зеленського у зв’язку з надзвичайною ситуацією техногенного характеру (вибухом 2700 тонн аміачної селітри), що сталася 04.08.2020 в морському порту в Бейруті (Ліванська Республіка).

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2