Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Степан Кубів підпише чотири угоди з ЄС щодо фінансової підтримки України на загальну суму 86,9 млн євро
05.07.2019 | 16:01 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

5 червня Кабінет Міністрів України схвалив чотири проекти Угод між Україною та ЄС щодо залучення додаткового фінансування розвитку соціальної та економічної сфери. Так, зокрема гроші будуть спрямовані на відновлення Східних регіонів України, впровадження необхідних реформ, на заходи боротьби з корупцією, а також на підтримку громадянського суспільства та культури.

 Так, відповідно до проекту Додаткової угоди про збільшення фінансування заходу “Підтримка ЄС для Сходу України”, Європейська комісія збільшить фінансування проекту на 10 млн євро. Гроші будуть залучені на соціальне та економічне відновлення Луганської та Донецької областей, а також регіонів що межують з Азовським морем. Так, після підписання відповідної Угоди загальний кошторис проекту становитиме 60 млн євро.

Відповідно до проекту Угоди про фінансування заходу “Програма технічного співробітництва 2019 рік”, Європейська комісія надасть фінансування у розмірі 44 млн євро для реалізації ключових реформ в Україні. Зокрема, гроші будуть направлені на реформування сільського господарства, енергетики, державних закупівель, навколишнього середовища і торгівлі. Також Угода створить передумови для впровадження програми Технічного співробітництва між Україною та ЄС.

Відповідно до затвердженого проекту Угоди “Про підтримку громадянського суспільства та культури” ЄС надасть допомогу у розмірі 10 млн євро для розвитку закладів культури, залучення громадськості до участі у формуванні політики та загального процесу реформування України.

Також Кабінет Міністрів України схвалив проект Угоди про фінансування  “Антикорупційної ініціативи ЄС і Україні - фаза II”. Відповідно до проекту Угоди, Україна залучить фінансову допомогу від ЄС у сумі 22,9 млн євро для зменшення рівня корупції. Так, допомога Європейського Союзу буде спрямована на посилення незалежності та ефективності антикорупційних установ, покращення управління та прозорості на місцевому рівні. 

Своїм рішенням Уряд також уповноважив Першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва підписати всі перелічені вище Угоди.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2