Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
На українсько-литовському економічному форумі обговорили перспективи взаємовигідної торговельно-економічної співпраці
19.03.2021 | 15:25 | Прес-служба Мінекономіки.

18 березня заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка взяв участь у Шостому українсько-литовському економічному форумі, під час якого представники влади, бізнесу та галузевих об’єднань обох країн обговорили перспективи і ключові аспекти розвитку торговельно-економічної співпраці.

«Литва є одним з пріоритетних торгових партнерів України, яка входить в 10-ку країн Європи за обсягами товарообігу між Україною та ЄС. Експорт з України до Литви збільшується, але крім цього, важливим є те, що наш товарообіг не обмежується лише продовольством. Частка імпорту з Литви складає паливо, що є важливим для нашого внутрішнього ринку, а також добрива – це також забезпечує кращу конкурентоспроможність в українському агросекторі», - зауважив Тарас Качка.

Заступник Міністра відзначив цікаві напрями розвитку двосторонніх відносин з Литвою. Йдеться про розвиток транспортних зв'язків, розбудова харчових потужностей і харчової промисловості, а також роздрібної торгівлі, розвиток «зелених» технологій в контексті кліматичної трансформації, і подальша співпраця по розширенню доступу на ринок обох країн та інтеграція України на ринок ЄС, зокрема, в енергетичній та газовій сферах.

«Литва має власний унікальний досвід на енергоринку. Співпраця у цьому напрямі відкриває великі можливості та дозволить реалізувати наші амбітні цілі щодо інтеграції на ринок ЄС в енергетичній сфері. Україна націлена на енергетичну трансформацію, яка стане енергетично більш доброзичливою, екологічно чистою і буде досягнута більш безпечна ядерна енергетика», - зазначив Тарас Качка.

Заступник Міністра додав, що Україна та ЄС наблизились до підписання договору про «промисловий безвіз» – наприкінці квітня очікується звіт оціночної комісії ЄС. Підписання цього договору допоможе поглибити співпрацю з ЄС щодо участі в ланцюжках постачання, і в тому числі посилити співпрацю між українсько-литовськими компаніями.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2