Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Україна та ЄС переглянули результати діяльності проектів технічної допомоги ЄС
09.02.2017 | 17:39 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 9 лютого, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник Наталія Микольська зустрілася з головою делегації Європейського Союзу в Україні Хьюгом Мінгареллі, щоб обговорити портфель проектів ЄС в Україні.

Європейський Союз є найбільшим донором фінансової та технічної допомоги для України. На початок 2017 року в Україні впроваджуються 87 проектів зовнішньої допомоги ЄС на загальну суму € 245 млн (включаючи проекти міжнародної технічної допомоги та бюджетної підтримки). Допомога ЄС надається відповідно до пріоритетів Уряду України в рамках так званих «спеціальних заходів» (special measures), які узгоджуються з українською стороною на щорічній основі.

У 2016 році було підписано угоди з Європейською Комісією про фінансування масштабних програм допомоги у сферах:

• державного управління (104 млн євро) для реалізації комплексної Стратегії реформування державного управління на 2016-2020 роки;

• децентралізації (97 млн євро) для створення та ефективного функціонування близько 600 Центрів надання адміністративних послуг;

• підтримки імплементації Угоди про асоціацію (29,75 млн євро);

• боротьби з корупцією (16,34 млн євро) для підтримки новостворених державних антикорупційних органів України.

Крім того, в рамках виконання програм бюджетної підтримки ЄС Україна отримала в 2016 році 109,1 млн євро безоплатної допомоги для фінансування державного бюджету та підтримки реформ Уряду.

Наталія Микольська подякувала ЄС за багаторічну та послідовну підтримку України: “Проекти допомоги ЄС спрямовані на імплементацію Угоди про зону вільної торгівлі. З моменту дії Угоди,1 січня 2016, ми спостерігаємо ріст експорту України до ЄС. За результатами 11 місяців 2016 український експорт до ЄС становить близько 40% всього обсягу експорту. Віримо, що цей рік та наступні роки буде продовжено конструктивним партнерством з нашими європейськими колегами саме щодо просування українського експорту на ринок ЄС та посилення торговельного потенціалу України”.

Хьюг Мінгареллі відзначив: “ЄС має в Україні дуже багато проектів і донорів, тому вони потребують чіткої координації, яку Представництво ЄС і надає. Разом з Урядом України треба слідкувати за тим, щоб проекти ЄС у кожному окремому секторі гармонійно працювали на спільну мету”.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2