Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Президентська ініціатива «Grain from Ukraine»: перше судно з пшеницею вирушило до Ефіопії
16.11.2022 | 19:05 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

В рамках гуманітарної Програми «Grain from Ukraine», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, до Ефіопії вирушило перше судно з 27 тисячами тонн пшениці на борту. Це обсяг продовольства, який рік може прогодувати майже 100 тисяч людей.

«Необхідність постачання продовольства для Африки - це один з важливих меседжів, який Президент України висловив під час свого виступу на G20. І Україна доводить, що наші слова завжди підкріплюються справами. Сьогодні разом з Урядом Німеччини та за підтримки Всесвітньої продовольчої програми відправили до Ефіопії судно з хлібом», - зазначив Заступник Міністра економіки, Торговий представник України Тарас Качка.

Потреба в агропродукції у світі зростає щороку на 2-3%, а дефіцит зерна на ринках Африки та Азії вже у 2024 році може сягнути 10-15%. Через бойові дії та руйнування традиційних ланцюжків постачання росіяни наблизили до голодної смерті щонайменше 70 мільйонів людей по всьому світу. Саме тому Україна наполягає: зернова ініціатива має бути подовжена безстроково.

За ініціативи України створюється міжнародна Координаційна група з попередження голоду. Та під егідою Президента Володимира Зеленського розпочала роботу гуманітарна Програма «Grain from Ukraine», яка буде реалізована в партнерстві з World Food Program. Координацію реалізації Програми забезпечує Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Суть програми полягає в тому, що країни-учасники проекту купують агропродукцію в українських виробників (пріоритет – малі та середні підприємства) та передають її країнам, що перебувають на межі голоду. Першу партію збіжжя - для Ефіопії - закуплено Урядом Німеччини.

 «Таким чином завдяки Програмі «Grain from Ukraine» ми допоможемо країнам, де проблема продовольства є надзвичайно актуальною. Та водночас підтримаємо українських сільгоспвиробників», - зазначає Тарас Качка. 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2