Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
В Україні запрацює представництво французької групи AFD для фінансової підтримки українських підприємств
08.06.2024 | 09:05 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Україна та Франція підписали Угоду про створення та діяльність Французького агентства з питань розвитку, Товариства сприяння та участі в економічному співробітництві (PROPARCO) та організації Expertise France в Україні, які входять до групи AFD. Підписання відбулося під час візиту української делегації на чолі із Президентом України Володимиром Зеленським у Париж. Угоду підписали Перша віцепрем’єр-міністерка України - Міністерка економіки Юлія Свириденко та Міністр Європи та закордонних справ Франції Стефан Сежурне в присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Франції Еммануеля Макрона. 

По суті, угода розширює мандат AFD для роботи в Україні. За словами Президента Франції Еммануеля Макрона, для агенції особливо важлива підтримка проєктів на місцевому рівні. 

«Підписання Угоди створює підстави для функціонування в Україні французького представництва Групи AFD, яке зможе надавати фінансову і технічну підтримку українським підприємствам. Традиційно група реалізує проєкти у сферах, що сприяють стабільності та розвитку, боротьбі з бідністю та рівності. Я переконана, що прихід AFD в Україну допоможе ефективніше втілювати проєкти з відновлення вже зараз, не чекаючи завершення війни”, — зазначила Юлія Свириденко. 

Угода передбачає, що Група AFD, серед іншого, може надавати фінансову підтримку у вигляді позик, грантів або гарантій, а також будь-яку форму фінансової або технічної допомоги в Україні державним або приватним підприємствам, банківським установам, об'єднанням чи організаціям, або будь-якій юридичній особі, яка розміщена в Україні.   

“Я переконана, що відкриття представництва Групи AFD в Україні сприятиме подальшому зміцненню співробітництва України та Французької Республіки”, — підсумувала Юлія Свириденко.

Крім розширення мандату AFD, під час підписання Угоди, Президент Еммануель Макрон заявив, що Франція направить в Україну 20 технічних експертів, які працюватимуть при ключових міністерствах для пришвидшення роботи у розрізі стандартизації.  

Лідер Франції відзначив, що підтримка приватного сектору в Україні — незмінний пріоритет.  Французькі підприємства є великими роботодавцями та платниками податків в Україні. Еммануель Макрон анонсував нові проєкти у приватному секторі, зокрема у цифрових технологіях. 

Нагадаємо, французьке агентство з питань розвитку є основною установою Групи AFD, яка надає фінансову та технічну допомогу країнам, що розвиваються для їхнього стійкого розвитку та боротьби з бідністю. Агенство реалізує проєкти в різних секторах, включаючи охорону здоров'я, освіту, інфраструктуру, сільське господарство, водопостачання, енергетику та навколишнє середовище.

Товариство сприяння та участі в економічному співробітництві (PROPARCO) входить у Групу AFD та спеціалізується на підтримці приватного сектора. PROPARCO надає фінансування для проєктів, що сприяють економічному розвитку та створенню робочих місць. Часто інвестують у проєкти, які мають позитивний соціальний та екологічний вплив, надаючи  приватним компаніям позики, інвестиції в акціонерний капітал та інші форми фінансування.

Expertise France входить у Групу AFD і є агентством міжнародної технічної співпраці. Надає експертизу та технічну допомогу в різних сферах, таких як управління, безпека, охорона здоров'я, освіта та інші. Реалізують проєкти, що спрямовані на підвищення інституційної спроможності та сприяння реформам у країнах-партнерах.

В Україні ці установи працюватимуть разом для надання всебічної підтримки: фінансової та технічної підтримки, надання фінансування приватним підприємствам для сприяння економічному розвитку, залучення експертів та надання технічної допомоги для реалізації проєктів та реформ.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2