Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Україна посилює торгівлю з ЄС
29.01.2020 | 17:35 | Прес-служба Мінекономіки.

Заступник міністра – торговий представник України Тарас Качка взяв участь у шостому засіданні Ради асоціації Україна – ЄС, що відбулось 28 січня у м. Брюссель. Українську делегацію очолив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Під час шостого засідання Ради асоціації обговорювався широкий спектр питань, пов’язаних з політичним, економічним та секторальним співробітництвом. Окремий блок був присвячений питанням торгівлі, моніторингу виконання торговельних положень Угоди про асоціацію, обговоренню важливих напрямів подальшого поглиблення співробітництва.

“Європейський ринок наразі є ключовим ринком для українського експорту. Кількість українських експортерів, які постачають свою продукцію до ЄС, постійно зростає. Вже сьогодні товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% від загального торговельного обороту України. У січні-листопаді 2019 року торговельний оборот Україна-ЄС склав 42 млрд дол США”, -  прокоментував переговорні позиції Тарас Качка.

Відтак, розширення можливостей українських експортерів в рамках зони вільної торгівлі є одним із пріоритетів української делегації.

Під час засідання українська сторона ініціювала обговорення перегляду положень Угоди про асоціацію, оскільки поточний рівень тарифної лібералізації між Україною та ЄС не відповідає реальному обсягу торгівлі, а нові виклики у сфері електронної комерції, інвестуванні та торгівлі послугами потребують розширення договірної бази.

Крім того, українська сторона запропонувала стороні ЄС запровадити поширення режиму внутрішнього ринку у сферах надання фінансових, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг. З цією метою потрібно оновити додаток XVII до Угоди про асоціацію.

“Ми підтвердили, що Україна повністю виконала зобов’язання для підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA), а інституції української інфраструктури готові функціонувати в нових законодавчих умовах та дотримуватись європейських стандартів”, - наголосив Торговий представник України.

Наразі, на порядку денному приїзд оціночної місії ЄС.

На полях шостого засідання Ради асоціації Торговий представник України також провів низку зустрічей з високопосадовцями Європейської комісії. 

Так, 27 січня відбулася зустріч з Хоакім Нун’єс де Алмейдою, заступником Генерального директора Директорату Європейської комісії з питань внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва та малого  та середнього бізнесу, під час якої відбулася дискусія з питань: 

  • перевірки  європейськими  експертами готовності інституцій  української інфраструктури якості  працювати за введеними в дію нормами з метою започаткування офіційних переговорів щодо  укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА);

  • проведення четвертого засідання Діалогу Україна-ЄС  високого рівня з горизонтальних питань та окремих  секторів промисловості.

Також, Торговий представник України у ході зустрічі того ж дня із членами кабінету Комісара ЄС з питань праці та соціальної політики Н.Шміта торкнувся питань щодо змін в українському трудовому законодавстві. 

Окрім цього, 28 січня торговий представник України провів короткі зустрічі із Сабін Вейанд, Генеральним директором Директорату ЄК “Торгівля” та Джоном Кларком, директором з міжнародних питань, Генеральний директор “Сільське господарство та розвиток сільської місцевості”. Основним питанням стало започаткування неформальних консультацій з перегляду Угоди про асоціацію, зокрема, у частині оновлення положень поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також нагальні питання двостороннього співробітництва, зокрема, реалізація рішень останнього IV засідання Комітету асоціації Україна – ЄС у торговельному складі (Брюссель, листопад  2019), а також підготовка до наступного засідання Діалогу Україна-ЄС з аграрних питань.   

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2