Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Ігор Прасолов: Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі на якийсь час захистила інтереси вітчизняних виробників
15.03.2013 | 13:38 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

За результатами проведення спеціального розслідування щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі дійшла висновку, що захист національних інтересів України потребує застосування спеціальних заходів, які сприятимуть збереженню вітчизняної автомобільної промисловості.  Застосування спеціальних заходів, як вимушений інструмент, позитивно вплине на фінансово-господарське становище національного товаровиробника, надасть йому можливість полегшити процес економічного пристосування до умов конкуренції та призведе до усунення впливу диспропорцій у торгівлі, що виникли внаслідок умов імпорту в Україну автомобільної продукції.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов під час  57-го засідання Економічної ради СНД надав коментар журналістам:  «Зараз я в Міністерстві проводжу певні заходи з точки зору нормативних актів, рішень, які були прийняті, але або не до кінця виконані, або не виконані. Тоді, у квітні 2011 року, було прийнято рішення таке в зв'язку з тим, що у нас є компанії, які виробляють автомобілі. Але для нашої країни важливо, що це робочі місця, це сплата податків, це підвищення зайнятості в країні. І ми за допомогою таких заходів, Міжвідомча комісія на якийсь час захистила інтереси вітчизняних виробників. Я думаю, що це якраз посприяє розвитку нашого вітчизняного автопрому».

Національні виробники легкових автомобілів знаходяться у різних регіонах України та є бюджетоутворюючими підприємствами, які значною мірою впливають на зайнятість населення Закарпатської, Черкаської, Полтавської та Запорізької областей, а тому, підтримка їх діяльності сприятиме розвитку соціальної сфери та підвищенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.

«Ті рішення, які прийматиме Міністерство економічного розвитку, органи, які працюють при ньому, будуть приймати рішення, обов'язково узгоджуючи їх з нормами СОТ», - додав Ігор Прасолов.

Такі кроки зроблять автомобілебудування в Україні інвестиційно привабливим для бізнесу, який ставить за мету саме виробництво автотранспортних засобів в Україні. В умовах відновлення економіки України від наслідків фінансово-економічної кризи підтримка вітчизняної галузі автомобілебудування, є одним із пріоритетних завдань, реалізація якого сприятиме структурній перебудові економіки, приросту інвестицій та стимулюватиме економічне зростання.

 

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2