Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Японія готова прийняти Конференцію з протимінної діяльності в Україні, яка відбудеться восени 2025 року
18.06.2024 | 18:55 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Уряд Японії готовий спільно з Україною організувати і прийняти Конференцію з протимінної діяльності в Україні, яка обʼєднує десятки країн та міжнародних організацій. Про це заявив премʼєр-міністр Японії Фуміо Кішіда під час зустрічі із Президентом України Володимиром Зеленським в рамках Саміту G7, який відбувся в Італії 13-15 червня цього року.

Японія є одним із ключових партнерів України в сфері гуманітарного розмінування. Країна виділила понад 70 мільйонів доларів США (в еквіваленті) на відповідну техніку та обладнання, а також на розбудову спроможності у протимінній діяльності. Крім того, Японія активно ділиться своїм досвідом та організовує навчання українських фахівців, а також працює над можливим виходом на український ринок виробників обладнання для розмінування та будівельної техніки, зокрема для локалізації виробництва. 

Цього року Конференцію з протимінної діяльності в Україні прийме Швейцарія. Вона відбудеться 16-18 жовтня у місті Лозанна. До участі планується запросити понад 70 країн та міжнародних організацій. 

Головними цілями Конференції є обмін досвідом, налагодження нових звʼязків та обговорення нових спільних проєктів, стимулювання інновацій у секторі протимінної діяльності та залучення Україною додаткової фінансової, матеріально-технічної та експертної підтримки.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2