Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Українські виробники знову матимуть змогу представляти продукцію на міжнародних виставках, - Юлія Свириденко
08.10.2022 | 15:35 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Український бізнес відтепер зможе здійснювати промоцію свої товарів за кордоном: участь у виставках внесено до переліку робіт та послуг, за операціями з імпорту яких Національному банку рекомендовано забезпечити здійснення переказів. 

Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 8 жовтня 2022 р.

«Підтримка українського виробника та відновлення експорту надзвичайно важливі для нашої економіки. Раніше вжиті заходи дозволили  стабілізувати економіку та вийти на рівень експорту до ЄС, що перевищує довоєнний. Зокрема, Світовий банк переглянув прогнози падіння ВВП України на цей рік, покращивши їх у порівнянні з червневим прогнозом на 10%. За підсумками трьох кварталів 2022 року зростання експорту до Євросоюзу в порівнянні з відповідним періодом минулого року склало 6,3% (або 1,2 млрд доларів).

На прохання бізнесу Уряд зробив черговий крок, який підтримає вітчизняного товаровиробника, дасть можливість брати участь у галузевих виставках за кордоном та представляти там свою продукцію. Відповідно, підприємці отримають більше можливостей зацікавити закордонних покупців, що позитивно вплине на експорт», - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

У переліку, виписаному за результатами діалогу з галузевими асоціаціями та підприємствами та затвердженому Урядом, біля 70 конкретних виставок, які відбудуться за кордоном восени-2022 - навесні-2023. Наприклад: «Ukrainian Infrastrukture Forum, Strategy Council» в Лондоні, «Fruit Logistika» в Берліні, «Agrotech 2023» у польському Кельце тощо.

Для фінансування участі в цих заходах Нацбанку рекомендовано забезпечити здійснення переказів. Також передбачена можливість для українських виробників брати участь у міжнародних виставках меблевої галузі, міжнародних медичних, фармацевтичних виставках тощо.

Нагадаємо, що у вересні український експорт виріс до рекордного значення з початку війни. Минулого місяця українські підприємства експортували за кордон продукції на 4 млрд 144 млн доларів. Це найкращий результат з лютого 2022 року.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2