Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Степан Кубів та В’ячеслав Кириленко розповіли у Канаді про ключові реформи, які проводить Україна
03.10.2016 | 12:25 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів  та віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко під час стратегічної сесії другого дня XXV Трирічного конгресу Українців у Канаді(Реджайна, Саскачеван) розповіли про хід ключових реформ, які проводить Україна.

“Ми досягли макроекономічної стабілізації, подальшим ключовим пріоритетом роботи Уряду є перехід до сталого економічного зростання”, - наголосив Степан Кубів.

А також додав, що важливим результатом ефективної роботи Уряду Володимира Гройсмана є вчасно поданий до Парламенту проект Бюджету на 2017 рік.

“Проект бюджету на наступний рік є збалансованим документом. У ньому закладені принципи та механізми подальшого економічного зростання та розвитку, які ми передбачили у макроекономічному прогнозі на 3 роки”, - прокоментував Степан Кубів.

Велику увагу присвятили обговоренню боротьби з корупцією в Україні.

“Судова реформа, реформа поліції, створення антикорупційних інституцій НАБУ та НАЗК, запровадження е-декларування — це складові масштабних заходів, які дозволять подолати корупцію в Україні”, - наголосив Степан Кубів.

Він додав, що боротьба із багаторічними корупційними схемами і застарілими неефективними звичками та процесами викликає багато опору та потребує значних реформаторських зусиль.

“Але правильні реформи слід продовжувати рішуче і ми повинні об’єднати для цього зусилля Уряду, Президента,  Парламенту, міжнародних партнерів та суспільства”, - підкреслив Перший віце-прем'єр-міністр.

Він нагадав про успішні приклади антикорупційних реформ і проектів, одним із яких є реформа публічних закупівель ProZorro.

За його словами, окрім антикорупційного ефекту система ProZorro є потужним інструментом для залучення інвестицій в Україну, адже дозволяє іноземним компаніям отримувати державні замовлення на умовах публічності та чесної конкуренції.

“На основі ProZorro вже розробляються та запускаються електронні системи для продажу та здавання в оренду державних активів, а також для продажу активів збанкрутілих банків, які потрапили до фонду гарантування вкладів фізичних осіб”, - повідомив Степан Кубів.

Учасники стратегічної сесії обговорили реформу газового та енергетичних ринків, зокрема впровадження плану реструктуризації НАК “Нафтогаз України”,  продовження реформи корпоративного управління державними компаніями, створення сприятливого бізнес-клімату тощо.

В’ячеслав Кириленко у своєму виступі відзначив важливість підтримки національного виробника кіно- теле - аудіо- та друкованої продукції та розповів про зусилля Уряду за цим напрямком.

“Нещодавно Верховна Рада України проголосувала законопроект, який захищає виробників українських теле- та кінофільмів. Цей Закон створює не тільки творчі, але і економічні стимули для виробництва якісного контенту. Нові правила дозволяють  виробникам захищати свої права та отримувати економічну вигоду від  своєї праці”, - відзначив В’ячеслав Кириленко.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2