Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Страхування політичних ризиків є пріоритетним інструментом для залучення інвестицій, - Олександр Грибан
05.02.2023 | 09:00 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Багатостороння агенція з гарантування інвестицій MIGA провела семінар з розвитку потенціалу спеціально для команди інвестиційної платформи Advantage Ukraine, яка залучена Міністерством економіки в процес попередньої оцінки проектів та підготовку заявок зі страхування воєнних ризиків. На платформу вже надійшло понад 500 запитів від потенційних інвесторів та ініціаторів проектів, зокрема й щодо гарантування ризиків.  

“Ми спостерігаємо надзвичайно високий попит на застосування такого інструменту як страхування політичних ризиків - як з боку потенційних іноземних інвесторів, так і зі сторони внутрішнього інвестора. Саме цей інструмент відкриває можливості для залучення коштів, так необхідних для відновлення економіки. Адже гарантія покриття ризиків стимулюватиме бізнеси не чекати завершення війни й інвестувати в Україну вже зараз”, - підкреслив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан під час семінару Агенції Світового банку MIGA.

“Залучення української команди професіоналів до обробки запитів зі страхування політичних ризиків спростить та пришвидшить процес розгляду MIGA, адже будуть попередньо відібрані найбільш якісно підготовлені проекти. Крім того, за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» експерти Advantage Ukraine також надаватимуть консультації компаніям щодо підготовки проектів у відповідності до критеріїв міжнародної агенції”, - додав заступник Міністра.

Також заступник Міністра нагадав, що 26 січня відбулося перше засідання Координаційної платформи донорів для відбудови України (Ukraine Multi-agency Donor Coordination Platform), де, серед іншого, обговорювалася і подальша співпраця із MIGA та наповнення донорами спеціалізованого трастового фонду для перестрахування ризиків. 

В межах зустрічі було наголошено на важливості запуску перших пілотних проектів із MIGA, що стане прикладом для інших інвесторів, а також  погоджено напрацювати дорожню карту (roadmap) щодо вимог та відбору інвестиційних проектів.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2