Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Діяльність держпідприємств відтепер буде прозорішою
19.02.2015 | 11:55 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Відтепер діяльність державних підприємств стане прозорішою та зрозумілішою. Кабінет Міністрів України 18 лютого прийняв рішення впроваджувати Методичні рекомендації щодо забезпечення прозорості діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки, які були розроблені Мінекономрозвитку. Упровадження цих рекомендацій забезпечить прозорість діяльності держпідприємств, відкритий доступ до інформації про їхню роботу не тільки для органів влади, а й для інвесторів і потенційних ділових партнерів.

Рекомендації з прозорості передбачають, що фінансова звітність усіх державних компаній буде у громадському доступі - на сайті компанії або профільного міністерства. Окрім того, методичні рекомендації державним підприємствам пропонують розкривати таку інформацію:

стратегії та цілі діяльності підприємств;

інвестиційні проекти (що перебувають на виконанні чи заплановані);

результати фінансово-господарської діяльності;

середньооблікову чисельність штатних працівників, середньомісячну заробітну плату (у тому числі керівників та їх заступників) і заборгованість із виплати зарплати.

Ця інформація буде розміщуватиметься на Інтернет-сторінках компаній або органів управління. Мінекономрозвитку на основі даної інформації підготує аналітичний звіт про стан підприємств державного сектору та їхньої діяльності.

Це рішення прийняте в рамках проведених Мінекономрозвитку заходів із реформування системи управління об'єктами державної власності й забезпечення прозорості результатів їхньої господарської діяльності.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2