Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Мінекономрозвитку спільно з Мінінфраструктури займається питаннями пошуку альтернативних рішень щодо транзиту експортних товарів через РФ
27.05.2016 | 17:08 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України у тісній співпраці з Міністерством інфраструктури України займається  питаннями пошуку альтернативних рішень щодо транзиту експортних товарів через РФ та використання міжнародних транспортних коридорів, у тому числі через «Шовковий шлях». Про це розповіла заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, відкриваючи чергове засідання робочої групи  Ради з просування експорту при Мінекономрозвитку.

«Наші експортери зараз потерпають від агресивних дій Російської Федерації по відношенню до України через обмеження транзиту українських товарів у треті країни у східному напрямку. Тому для нас дуже важливо надати інформацію вітчизняним компаніям про дії Уряду щодо пошуків альтернативних шляхів та здешевлення вартості транзитних послуг», - зазначила Наталія Микольська.

Під час засідання Міністр інфраструктури України Володимир Омелян наголосив на необхідності координації дій та узгодженій комунікації між Урядом та бізнесом, та  обговорив з присутніми представниками експортних компаній головні проблемні питання у сфері транзиту. Також про розвиток інтермодальних перевезень в Україні розповів голова департаменту комерційної роботи ПАТ «Укрзалізниця» Юрій Меркулов.

У свою чергу виконавчий директор Громадського об’єднання «Silk Link» Ірина Никорак доповіла на тему «Транзитний потенціал України у рамках Нового Шовкового Шляху».

«Нам дуже важливо, особливо у контексті проведення двосторонніх заходів з країнами–партнерами, почути «голос бізнесу», який ми будемо комунікувати, у тому числі, у заходах міжурядових комісій з питань співробітництва», -  повідомила Наталія Микольська.

Наразі готується Міжурядова Українсько-Азербайджанська комісія з торговельно-економічного співробітництва, проведення якої заплановано на 8-9 червня цього року у м. Баку.

«Азербайджан для України один із ключових партнерів у сфері транзитних перевезень, тому всі питання, які зараз обговорюються будуть враховані при підготовці зазначеного заходу», - наголосила Торговий представник України..

Вона також повідомила про формування та актуалізацію інформаційної бази для експортерів, яка здійснюється з метою інформаційно-консультативного стимулювання та підтримки експортної активності серед українських підприємств.

Наталія Микольська закликала представників зацікавлених українських підприємств-експортерів, асоціацій і об’єднань надавати свої актуальні пропозиції та потреби щодо об’ємів вантажів та термінів  перевезень на адресу: [email protected]

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2