Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Місто Дніпро приєднується до системи ProZorro.Продажі
09.10.2017 | 15:12 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

9 жовтня відбулося підписання Декларації про приєднання Дніпра до системи ProZorro.Продажі. З цієї нагоди в міській раді пройшов прес-брифінг, на якому перший заступник Міністра економічного розвитку торгівлі України Максим Нефьодов та міський голова Дніпра Борис Філатов розповіли про найближчі плани.

Відтепер продаж і оренда комунального майна міста будуть проходити прозоро та ефективно. “Проведення відкритих і прозорих публічних торгів є важливим пріоритетом для команди. Наприклад, через ProZorro.Продажі можна продавати або здавати в оренду непотрібні будівлі і приміщення, або ж застарілі активи комунальних підприємств. При цьому вартість може зрости в середньому на 12%. Тобто міський бюджет отримуватиме додаткові кошти. Загалом сучасна платформа дозволить створити здорову конкуренцію, а інвестори, зокрема й іноземні, зможуть працювати за єдиними правилами. За прозорістю проведення торгів можуть стежити представники громадськості”, - зазначив у ході прес-конференції міський голова Дніпра Борис Філатов.

“За рік ProZorro.Продажі продала майна більше ніж на 3 мільярди гривень та стала системою з продажів держактивів №1. Ми стартували з державних закупівель ProZorro, потім перейшли до продажу активів збанкрутілих банків, і ось тепер - до продажу майна і права оренди держпідприємств”, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов під час конференції. “На сьогодні до проекту приєдналося вже більше 10 міст України, великі комунальні компанії та державні підприємства. Поки що все це за власним бажанням, але у нас є приклад з державними закупівлями, які набули законодавчого статусу”, - додав він.

Довідково

До проекту вже приєдналися Міністерство інфраструктури України, Донецька військово-цивільна адміністрація, Маріупольська міська рада, Тернопільська міська рада, Вінницька міська рада, Львівська міська рада, Хмельницька міська рада, Ужгородська міська рада, Кременчуцька міська рада, міська рада міста Нова Каховка, Полтавська обласна рада,  а також державні та комунальні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, Аеропорт Бориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, КП “Київський метрополітен”, Автомобільні дороги України, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Запорізький титано-магнієвий комбінат, КПМА "Київ" (Жуляни), УКРНАФТА, НАК "Надра України" та інші.

Проект  ProZorro.Продажі реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – першого в Україні та Молдові регіонального фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснованого за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та громадської організації Transparency International Україна – українського відділення всесвітньо відомої антикорупційної організації Transparency International, заснованої 1993 року в Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айґеном.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2