Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Мінекономрозвитку розробить законопроект щодо охорони інтелектуальної власності разом з ВОІВ
19.01.2017 | 16:05 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 19 січня, Перший віце-прем’єр міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук зустрілися з Міхайлі Фічором, експертом Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), та Анітою Хусс-Екерхульт, радником Відділу інфраструктури авторського права ВОІВ, щоб обговорити сферу колективного управління майновими авторськими та суміжними правами в Україні.

Реформа інтелектуальної власності - один із пріоритетів Уряду України. Створення законодавчої бази у сфері охорони інтелектуальної власності та колективного управління є першим кроком її реалізації. Щоб це пройшло успішно, Україна залучилася підтримкою міжнародних експертів з Європейського Союзу та Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Нагадаємо, що реформа інтелектуальної власності реалізовуватиметься за трьома напрямками:

  • інституційні зміни (створення Національного офісу інтелектуально власності на базі Укрпатенту);
  • реорганізація системи колективного управління (прозорість, автоматизація систему розподілу роялті та запровадження онлайн-ліцензування);
  • наближення національного законодавства до права ЄС

Степан Кубів відзначив важливість цієї реформи: “Упродовж 25 років Україна не могла зрушити тему інтелектуальної власності з місця, однак у 2016 ми провели два тематичні форуми в регіонах: у Харкові та Львові. Плануємо провести такі ж ще в Києві та Одесі. Нам також важливо залучитися підтримкою Верховної Ради, аби реформа стартувала в законотворчому полі”.

“Завданням Мінекономрозвитку є доопрацювати законопроект щодо сфери колективного управління (4461-д) разом з ВОІВ, доповнивши його відповідними нормами Директиви 26/ЄС. Тоді його можна буде вносити на розгляд у Верховну Раду. Плануємо завершити роботу у середині лютого, а потім провести експерте обговорення”, - відзначив Михайло Тітарчук.

Міхайлі Фічор сказав, що ВОІВ всебічно сприятиме та допомагатиме Україні, і додав: “Для здійснення реформи важливе залучення Українського агентства авторських і суміжних прав, адже виступ таких організацій центром реформи - стандартна світова практика”.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2