Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Уряд визначив порядки формування незалежних наглядових рад на держпідприємствах
09.11.2016 | 12:05 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило пакет законодавчих актів, які визначають порядки створення та функціонування незалежних наглядових рад в державних компаніях.

Запропоновані порядки дають змогу створити незалежні наглядові ради, які будуть формувати стратегію розвитку державних компаній, призначати менеджмент, оцінювати його роботу та обирати незалежного аудитора для проведення перевірки. Таким чином, можливість політичного втручання у роботу держпідприємств майже нівелюється, а корупційні ризики - значно знижуються.

“Незалежні наглядові ради - величезна частина реформи корпоративного управління. Розроблені порядки допоможуть створити незалежні органи управління держпідприємствами, які матимуть істотні повноваження та можливість зменшити політичний тиск на керівництво компанії”, - коментує рішення Перший віце- прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

“Ми сподіваємось, що перші наглядові ради будуть сформовані вже на початку року в 5 великих держкомпаніях: Укрзалізниці, Укрпошті, Укргідроенерго, Укренерго, аеропорту Бориспіль”, - підкреслила перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів, яка відповідає за реформу у міністерстві.

Формування незалежних наглядових рад в найбільших державних компаніях є обов’язковим, згідно з Законом України №1405 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності”, який був ухвалений  Верховною Радою 2 червня 2016 року. Закон №1405 є одним з основних  елементів реформи управління державною власністю.  

Незалежні наглядові ради мають бути створені в державних унітарних підприємствах та господарських товариствах,  в статутних капіталах яких 50%+ акцій (часток) належать державі, а також активи яких за останній рік перевищували 2 млрд грн, а чистий дохід - 1,5 млрд грн. Всього під ці критерії підпадає 41 держкомпанія, включаючи НАК “Нафтогаз України”. В інших унітарних компаніях та господарських товариствах необхідність існування незалежної наглядової ради залишається на розсуд органів управління.

На підприємствах, де вже була сформована незалежна наглядова рада з більшістю незалежних членів (як передбачається законом №1405) – переобирати наглядову раду не потрібно.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2