Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Максим Нефьодов: Ребрендинг - це незвичний, але важливий крок в реформі стандартизації
26.07.2016 | 11:40 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Ключовими принципами реформи системи технічного регулювання і стандартизації є прозорість, відкриті відносини з бізнесом і якісний сервіс. Для реалізації цих принципів необхідні ефективні маркетингові рішення. Й ребрендинг Національного органу стандартизації – одне з таких рішень. Про це розповів заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

За останні півтора роки реформа системи технічного регулювання досягла значних результатів. Були затверджені базові Закони і підзаконні акти, був здійснений перехід від обов’язкової сертифікації пост-радянського зразка до європейської системи оцінки відповідності техрегламентам. Застарілі ГОСТи перестали бути обов’язковими: було скасовано понад 15000 радянських стандартів. «Змінюються і ключові принципи системи: ми перестаємо бути контролерами бізнесу і перетворюємося на партнерів», - підкреслив Максим Нефьодов.

Зі свого боку директор департаменту технічного регулювання і метрології Мінекономрозвитку Леонід Віткін зазначив, що в рамках реформи було прийнято 5283 стандартів та змін до них, з яких 4968 – гармонізовано з європейськими та міжнародними. Крім того, Міністерство створило інфраструктуру органів з оцінки відповідності, оновило обладнання для лабораторій. Була проведена реорганізація Національного агентства України з акредитації (НААУ), завершено перехід на міжнародну модель сертифікації автомобілів. «Ми крок за кроком виконуємо пункти Стратегії розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 року, і в деяких питаннях навіть ідемо швидше за графік», - розповів Леонід Віткін.

Важливим кроком реформи стало створення Національного органу стандартизації, функції якого було покладено на ДП “УкрНДНЦ”. За словами генерального директора «УкрНДНЦ» Дмитра Сазонова, ще рік тому держпідприємство мало велику заборгованість, технічні комітети майже не функціонували, а на продажу стандартів наживалися посередники, користуючись складністю процедур. «Ми вжили заходів для фінансового оздоровлення підприємства. Для спрощення продажу стандартів був створений онлайн-магазин, то ж замовити стандарт тепер можна в декілька кліків. Але головне наше завдання – залучити бізнес і галузевих експертів до спільної роботи. Ми міняємося, і зміна бренду – один з доказів цього», - підкреслив Дмитро Сазонов.

Зміни у відносинах з державними органами сьогодні справді помітні, зазначив Андрій Чирва, керівник зі зав’язків з органами державної влади ПрАТ «Монделіс Україна». «Головне – позбутися обтяжливих бюрократичних процедур, які гальмують розвиток стандартизації. Дуже важливо, щоб Мінекономрозвитку активніше співпрацювало з технічними комітетами галузевих асоціацій. Якщо ми це зробимо, то реформа в цій сфері відбудеться», - додав він.

Презентація щодо стану реформи системи технічного регулювання доступна за посиланням: http://bit.ly/2adKZax

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2