Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Дерегуляція: низку інструментів держрегулювання, що стосуються земельних питань, рекомендовано скасувати
01.05.2023 | 16:59 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності опрацювала інструменти держрегулювання у сферах компетенцій Фонду державного майна, міністерств юстиції та аграрної політики (в частині земельних питань). За підсумками розгляду інструментів на засіданні 1 травня 2023 року МРГ рекомендувала частину з них скасувати, решту – оптимізувати.

Так,  зокрема, рекомендовано скасувати 17% інструментів, які стосуються земельних питань та належать до сфери компетенції Міністерства аграрної політики та продовольства. Решта інструментів буде спрямована на реінжиніринг та оптимізована. Також Міжвідомча робоча група рекомендувала скасувати 25% та осучаснити 75% інструментів, якими опікується Фонд держмайна. 

Зокрема, пропонується скасувати такі інструменти як:

  • Висновок експертної комісії Держземагентства щодо можливості експорту картографічної інформації;
  • Дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок; 
  • Витяг з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів; 
  • Витяг з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників; 
  • Висновок про покращення екологічного стану земель і підвищення родючості ґрунтів згідно з даними агрохімічного паспорта земельної ділянки;
  • Свідоцтво про включення інформації про оцінювача до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності.

При цьому, за рішення МРГ з дерегуляції, 62% інструментів у сферах компетенцій Міністерства юстиції мають бути оптимізовані. 

“Продовжуємо чистити регуляторне поле від інструментів держрегулювання, що гальмують розвиток бізнесу, негативно впливають на інвестиційний клімат чи неактуальних. Зокрема, за результатами аналізу інструментів, якими опікуються Мінагрополітики, Мінюст, Фонд держмайна, Міжвідомча робоча група рекомендувала скасувати низку інструментів,  які недоцільні або не використовуються”, - зазначив заступник Міністра економіки Олексій Соболев. 

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створена рішенням Уряду 13 січня 2023 року. Очолюють МРГ Перший віцепрем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

До робочої групи увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID Конкурентоспроможна економіка України, USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

На сьогодні МРГ з дерегуляції переглянула вже більше половини інструментів держрегулювання органів центральної влади.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2