Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Наталія Микольська: для розвитку експорту потрібна політична воля
29.02.2016 | 10:30 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Про нові стандарти державної служби, розподіл влади та повноважень між її гілками, про ефективність реформ та юридичні аспекти  говорила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська під час свого виступу на панельній дискусії: «Юристи у владі – чим вони можуть бути корисні для ринку юридичних послуг?», яка  відбулась у рамках щорічного юридичного форуму.

«Для розвитку експорту потрібна політична воля й домовленість між Кабінетом Міністрів, Верховною Радою та Президентом про те, що розвиток експорту - наш пріоритет. Це означає: чіткий мандат мені, як Торговому представнику і Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, а також затверджена програма, яку ми подаємо і по ній рухаємося», - наголосила Наталія Микольська.

Поділившись досвідом роботи Торговий представник України  зазначила, що без нормальних зарплат і без команди система не буде працювати. Потрібно змінювати систему та стандарти держслужби для того, щоб на державу працювали фахівці високого рівня.

Вона зауважила, що необхідно також проводити реформу Кабінету Міністрів України, яка повинна стосуватися не лише роботи його Секретаріату.

«Якщо ви подивитесь он-лайн трансляцію засідання Кабінету Міністрів, то можете побачити, що 70% часу там займають питання, що можуть бути затверджені на рівні лінійного Міністра та прийматися принципом мовчазної згоди. А Кабінет Міністрів може займатися питаннями більш стратегічного плану, і тут питання колективності прийняття рішень, а не певної позиції чи Прем‘єр -міністра, чи групки міністрів», - розповіла Наталія Микольська.

Торговий представник України  акцентувала на тому, що для ефективної роботи потрібен чіткий  мандат, бажання всіх гілок влади цьому мандату слідувати та певний імунітет від взаємної критики.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2