Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Ігор Дядюра: Розвиток цифрової економіки дозволить створити комфортні та прозорі умови для бізнесу
15.09.2021 | 09:14 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Розбудова цифрової економіки дозволить значно зменшити бюрократичне навантаження на бізнес і створити комфортні та прозорі правила гри.  Про це розповів 14 вересня заступник Міністра економіки України з  питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра під час конференції “Цифрове перетворення громад та бізнесів”. Захід був організований Digital Cherkasy за підтримки Мінцифри, Черкаської ОДА та мерії Черкас спільно з компанією Google Україна.

“Цифрова економіка дозволяє змінити якість взаємодії між державою та бізнесом, зробити її більш ефективною, зручною та прозорою. Яскравий приклад - проект “Е-дозвіл”, що передбачає переведення в електронний формат значного числа ліцензій та дозволів. Їх можна буде отримати через портал Дія, подавши одну онлайн-заявку, без черг та зайвих документів. Наразі проект стосується лише  загальнонаціональних дозвільних документів. Але сподіваюсь, що невдовзі дозволи та ліцензії, які видаються місцевими органами, також можна буде отримати через Дію”, - зазначив Ігор Дядюра.

Крім того, заступник Міністра розповів про нові цифрові проекти Мінекономіки. Так, міністерство працює над створенням економічної цифрової мапи України. Це буде консолідований інформаційний центр, де кожен зможе знайти вичерпні економічні дані про  громаду або регіон, зокрема, рівень безробіття, тіньової економіки, заробітних плат та сплачених податків. Така мапа стане важливим інструментом не тільки для прийняття управлінських рішень, а й для місцевих громад, підприємців та інвесторів. 

Також в міністерстві планують створити інформаційний ресурс про закордонні публічні закупівлі, що значно спростить українським компаніям доступ до них. 

“Іноземні підприємства мають можливість брати участь у наших тендерах публічних закупівель, проте доступ українських компаній до іноземних публічних закупівель фактично обмежений, вони просто не мають про них інформації. Найближчим часом Мінекономіки спільно з Торгово-промисловою Палатою та Мінцифри розроблять  “вітрину публічних закордонних закупівель” - ресурс, що міститиме вичерпну інформацію про такі тендери. В результаті  українській бізнес отримає доступ до величезного та перспективного ринку”, - додав Ігор Дядюра. 

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2