Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Заступниця міністра Світлана Панаіотіді взяла участь в міжнародному форумі з проблеми гендерної нерівності в оплаті праці
17.03.2021 | 17:08 | Прес-служба Мінекономіки.

Уряд України демонструє сильну політичну волю для всебічного забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, у тому числі в економічній площині.

Про це заявила заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді, представляючи Уряд України на міжнародному онлайн-форумі, організованому урядом Швейцарії у співпраці з Міжнародною коаліцією рівної оплати праці (EPIC) під назвою «Дякую» на хліб не намастиш: приєднуйся до ЕРІС та ліквідуй різницю в оплаті праці жінок та чоловіків». Захід відбувся 17 березня в рамках 65-ї сесії Комісії зі становища жінок.

Вона зазначила, що Уряд України приділяє особливу увагу проблемі зменшення гендерного розриву в оплаті праці жінок та чоловіків. Це питання включено до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, а також до Національної економічної стратегії України на період до 2030 року.

«Україна з готовністю взяла на себе зобов’язання не лише скорочувати розрив в оплаті праці, але й зменшити інші аспекти цієї фундаментальної проблеми, а саме: вирівнювати права жінок і чоловіків на поєднання трудових та сімейних обов’язків (передусім в частині отримання соціальної відпустки по догляду за дітьми), забезпечувати права та можливості жінок щодо обіймання керівних посад, а також гарантувати жінкам рівні з чоловіками можливості у публічній політиці», - сказала Світлана Панаіотіді.

В Україні останні кілька років розрив у оплаті праці чоловіків та жінок неухильно скорочувався. Так, якщо наприкінці 2018 року він становив 22,3%, наприкінці 2019 року 21,9%, то останній квартал 2020 року показав найменший рівень гендерної нерівності в оплаті праці за всю історію існування нашої держави – 18,6%. Тобто, незважаючи на спричинену світовою пандемією COVID-19 економічну рецесію (під час якої, як правило, жінки є більш вразливими), в Україні саме жінки більш активно шукали можливості для подолання цих негативних явищ і більш ефективно їх реалізовували.

Довідково:

У 2020 році Україна приєдналися до кількох міжнародних ініціатив з утвердження ґендерної рівності, зокрема “Партнерства Біарріц” та Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (EPIC).  При цьому, Україна стала другою країною, яка отримала тристороннє членство в EPIC – для Уряду, профспілок і роботодавців. Більше того, Україну в EPIC представляють також громадські організації як сторона громадянського суспільства, що в підсумку являє собою повний спектр соціального діалогу. 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2