Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
У Мінекономіки підбили підсумки консультацій з Єврокомісією щодо концепції Плану України в рамках Ukraine Facility
04.08.2023 | 16:30 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Сьогодні, 4 серпня, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та представники Єврокомісії підбили підсумки триденних консультацій щодо підготовки концепції Плану України, передбаченого інструментом Ukraine Facility від Європейського Союзу на 2024-2027 роки. Захід відбувся в рамках другого засідання Міжвідомчої робочої групи з питань підготовки Плану України.

«Спільно з європейськими партнерами ми провели плідну роботу, в ході якої було зроблено перші напрацювання концепції Плану України, загальну структуру та розподіл тем, та окреслено подальші дії. Попереду ще багато консультацій і роботи, але завдяки цьому документу, ми матимемо програму дій та конкретних реформ для посилення економіки, євроінтеграції, цифровізації та регіонального розвитку», - зазначила Юлія Свириденко.

Так, ключовими сферами Плану є: макрофінансові сценарії відбудови, основні вимоги, програма реформ, включаючи політики щодо державних активів та приватизації, людського капіталу, бізнес-клімату та фінансових ринків, реформи публічної адміністрації, стратегії розвитку пріоритетних секторів економіки, збільшення спроможності для засвоєння інвестицій.

Повністю завершити підготовку Плану України планується до 31 жовтня.

За підготовку кожного блоку відповідають профільні робочі групи, які координує Міністерство економіки України. До груп залучені представники Уряду, аналітичні центри, громадські організації та представники міжнародних організацій.

Довідково:

Ukraine Facility – Фонд є спеціальним інструментом, керованим Єврокомісією, який покликаний забезпечити короткострокове та середньострокове фінансування потреб України на відновлення та реконструкцію впродовж 2024-2027 років. Створення такого інструменту забезпечує стабільне, передбачуване фінансування, що позитивно впливатиме на макрофінансову стабільність держави.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2