Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Мінекономрозвитку заявляє про спробу силового захоплення ДП "Завод "Електроважмаш""
19.01.2016 | 17:46 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні вранці, звільнений із займаної посади ще у серпні 2015 року, директор ДП "Завод "Електроважмаш"" (м.Харків) Володимир Глушаков, у супроводі озброєних людей, увірвався на територію підприємства і намагається отримати доступ до печатки та банківських документів.

Мінекономрозвитку вважає такий поворот подій і будь-які силові дії неприпустимими та захищатиметься в рамках закону. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

«Ми вважаємо, що Володимир Глушаков намагається захопити фінансові потоки «Електроважмашу». Мінекономрозвитку направило офіційні звернення до Міністерства внутрішніх справ, Харківської обласної державної адміністрації та Реєстраційної служби Головного управління юстиції в Харьківській області із закликом якнайшвидше припинити незаконні дії, захистити державні інтереси і сприяти звільненню території заводу від озброєних людей», - сказав Айварас Абромавичус.

Міністр нагадав, що вже двічі звільняв Володимира Глушакова за грубі порушення контракту і завдання збитків підприємству. Перший раз у серпні, за 1,55 млн доларів недоотриманого прибутку: компанія «АрселорМіттал Теміртау» заплатила за електромотор 2,987 млн доларів, а український завод отримав від угоди удвічі менше – 1,387 млн доларів, решта пішла британській компанії-посереднику. У листопаді, коли пан Глушаков відновився на посаді через суд, Міністр його звільнив удруге – вже за грубі порушення порядку валютних розрахунків, через що ДП "Завод "Електроважмаш"" зазнав збитків у розмірі 2,666 млн грн.

«Це справжнє повернення в 90-і роки. У нас немає армії бойовиків, щоб вибивати рейдерів із держпідприємств. Держава повинна і буде відстоювати свої інтереси виключно законними методами. Це підтвердили події на «Укрнафті»: після зміни керівництва підприємство сплатило старі борги та перерахувало дивіденди в бюджет, а скасування неринкового 15%-вого дисконту на нафту допомогло державі заощадити 2,4 млрд гривень», -  підкреслив Міністр Айварас Абромавичус.

«З «червоними директорами» та корупціонерами я працювати не буду. Реформа держвласності йде у правильному напрямку, ми змінили підхід до кадрової політики. ДП "Завод "Електроважмаш"" - це одне із стратегічних держпідприємств. Керувати такими компаніями повинні сучасні менеджери, які працюють на акціонерів: державу та її громадян, які відібрані на конкурсній основі та мають повну довіру Мінекономрозвитку як органу управління», - сказав Айварас Абромавичус.

На оголошений у грудні конкурс на посаду директора ДП "Завод "Електроважмаш"" вже надійшло 25 заявок від кваліфікованих кандидатів, додав Міністр, нагадуючи, що зарплата майбутнього директора може сягнути 16 млн грн на рік, за умови виконання запланованих фінансових показників підприємства.

Міністерство розвитку економіки,
торгівлі та сільського господарства України
01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2