Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Україна продовжує боротися за право провести Всесвітню виставку «Експо-2030» в Одесі
23.12.2021 | 16:19 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров презентували Україну, як країну-кандидата на проведення Всесвітньої виставки «Експо - 2030» у м. Одесі. Презентація відбулась під час 169-го засідання Генеральної Асамблеї Міжнародного бюро виставок в онлайн режимі.

«Проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030» в Одесі – це унікальна можливість для України продемонструвати впевненість у своїх економічних перспективах та засвідчити активний рух на шляху подальшої інтеграції у світову економіку», - підкреслила Перша віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Фінальним елементом презентації України стала трансляція відеоролика про Одесу, як найкраще місце для проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030» – https://bit.ly/3ezNLqR.

Зазначимо, що це перший досвід для української сторони – боротися за право представити Україну та прийняти увесь світ в Одесі впродовж шести місяців роботи виставки у 2030 році.

Детальніше на офіційному сайті Міжнародного бюро виставок за посиланням https://bit.ly/32q7Qgi.

Разом з Україною за право стати країною-господарем Всесвітньої виставки «Експо - 2030» змагаються ще чотири країни, зокрема: Республіка Корея (м. Пусан), Італійська Республіка (м. Рим), Королівство Саудівська Аравія (м. Ер-Ріяд), Російська Федерація (м. Москва).

Рішення про місце проведення Всесвітньої виставки ухвалюватиме Міжнародне бюро шляхом таємного голосування держав, які мають членство. Голосування відбудеться за принципом: одна країна — один голос. Країну-переможця буде обрано наприкінці 2023 року.

Довідково: 

Всесвітні виставки «Експо» – найбільш престижні іміджеві виставкові заходи у світі, на яких країни-учасниці демонструють унікальність своїх культур та національну ідентифікацію, свій економічний та науково-технічний потенціал.

06 жовтня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про подання заявки Міжнародному бюро виставок (МБВ) на участь України  у відборі країни - кандидата на проведення Всесвітньої виставки «Експо – 2030» в Україні (м. Одесі). 15 жовтня 2021 року у штаб-квартирі МБВ (м. Париж, Французька Республіка) генеральному секретарю Міжнародного бюро виставок Димитру Керкетзесу було офіційно вручено відповідний лист-заявку за підписом Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2