Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Японія планує повномасштабне співробітництво з Україною у галузі економіки та інвестицій
16.07.2014 | 16:43 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Співробітництво між Україною та Японією в нинішньому році активізувалося і ця тенденція зберігатиметься й надалі. На цьому було наголошено у ході зустрічі Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолія Максюти з представниками Міністерства закордонних справ Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Так, Анатолій Максюта подякував за конструктивне та багаторічне співробітництво в рамках програми «Офіційна Допомога Розвитку», яке триває вже 17 років, а також за прийняте у цьому році Урядом Японії рішення про масштабну допомогу Україні (на суму приблизно 1,5 млрд доларів США). Перший заступник Міністра підкреслив, що Україна сьогодні переживає дуже відповідальний і важливий етап свого розвитку і тому потребує подальшого поглиблення співробітництва з партнерами.

«Хотілося б подякувати японському Урядові за підтримку. Ми маємо вже практичні результати -  10 липня підписано міжурядову Угоду про надання грантової допомоги для закупівлі медичного обладнання на 350 японських єн (3 млн доларів) а на 17 липня заплановано підписання угод з Урядом Японії та японським агентством міжнародного співробітництва, що дозволить отримати кошти на фінансування державного бюджету у сумі 10 млрд єн (орієнтовно 100 млн доларів)», - сказав Анатолій Максюта.

Він також наголосив, що зараз на порядку денному Уряду України підготовка Плану відбудови та оновлення країни на 2014-2016 роки, який міститиме коротко- та середньострокові пріоритети економічного розвитку, спрямовані на відновлення та розвиток виробництв на новій технологічній основі та створення робочих місць, збалансування платіжного балансу та забезпечення макроекономічної стабільності. У зв’язку з цим співпраця з Японією може розвиватися за такими ключовими напрямками як облаштування та захист державного кордону України, відновлення та розвиток інфраструктури у південно-східних регіонах, розвиток науки, інноваційної інфраструктури, підвищення рівня якості освіти, розвиток кредитно-гарантійних механізмів та здешевлення кредитів для малого та середнього бізнесу, підтримка культурних ініціатив в Україні.

Директор Третього відділу з планування допомоги країнам Бюро міжнародного співробітництва Міністерства закордонних справ Японії Томофумі Нішінага нагадав, що в березні цього року Прем’єр-міністр Японії оголосив про пакет допомоги Україні у розмірі 150 млн дол. І уточнив, що Японія вважає основними напрямками співпраці поліпшення економічної ситуації в Україні, відновлення демократії та внутрішній український діалог та єдність.

«Ми готові допомагати Україні у цих сферах. Ми плануємо докласти зусиль, щоб ця допомога розширювалася і приносила якомога більше користі. Японська сторона сподівається на повномасштабне співробітництво у галузі економіки, зокрема, інвестицій і розвитку приватного бізнесу. Сьогоднішня зустріч є частиною економічної місії,  заяву про відрядження якої зробив Прем’єр-міністр Японії», - сказав Томофумі Нішінага.

Він також додав, що у рамках цієї місії - нинішній візит Міністра закордонних справ Японії, а також візит Міністра економіки та промисловості й представників японського бізнесу, що планується у наступному місяці. 

 

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2