Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Експерти очікують, що Росія запропонує шляхи врегулювання ситуації з утилізаційним збором на авто
30.07.2013 | 17:54 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

29-30 липня 2013 року у приміщенні Європейської Комісії у м. Брюссель відбуваються консультації між ЄС і Російською Федерацією щодо діючого в РФ утилізаційного збору на автомобілі, в яких беруть участь представники України.

Україна, як виробник та експортер автомобілів, має значний торговельний інтерес у зазначеній справі, оскільки вважає зазначений захід, запроваджений Росією, дискримінаційним. У консультаціях також беруть участь Японія, США, Китай, Туреччина.

Запровадження РФ утилізаційного збору на автомобілі спричинило різке (більш ніж удвічі) скорочення виробництва в Україні транспортних засобів у 2013 році, а також – падіння експорту вітчизняних автомобілів до Росії на 75% у порівнянні з першою половиною 2012 року.

Заступник директора департаменту співробітництва з СОТ та з питань торговельного захисту Мінекономрозвитку Світлана Зайцева зазначила: «Дуже добре, що в України у справі відстоювання інтересів щодо утилізаційного збору введеного РФ, який містить явні ознаки дискримінації, є союзники – США, Японія, Європейський Союз, Китай. Можливо, будуть й інші, але вже на етапі розгляду спорів групою експертів, якщо це питання не буде врегульовано в рамках консультацій. Це (участь у суперечці світових автовиробників) дає нам впевненість, що незабаром поставки українських автомобілів можуть поновитися, а перешкоди у вигляді утилізаційного збору, чинного в Російській Федерації, буде скасовано».

Україна як член СОТ захищає інтереси вітчизняних товаровиробників і зацікавлена у ефективному пошуку шляхів вирішення зазначеного питання. Участь у консультаціях дає можливість українській стороні почути позиції сторін та їх обґрунтування, відповіді РФ на численні запитання ЄС та інших країн-учасниць консультацій щодо запровадженого заходу.

«Не потрібно боятися, що наші зусилля з відстоювання національних інтересів тепер переходять у площу використання можливості врегулювання торгових суперечок. Торговельні суперечки завжди були і завжди будуть. Вони досягатимуть дуже великого напруження тільки якщо їм надавати політичного забарвлення, що в торгівлі не вітається. Тому ми вважаємо, що участь у консультаціях – це інструмент, який потрібно обов'язково використовувати. Це можливість послухати свого торгового партнера, і в той же час – заявити про свою позицію, і, можливо, почути про реальні шляхи вирішення».

В ході консультацій Україна представила своє бачення ситуації, наголошуючи  на порушенні Росією базового принципу СОТ – забезпечення недискримінаційного характеру торгівлі, а також недотриманні положень відповідних угод про вільну торгівлю, наполягаючи на скасуванні заходу. Інші країни-учасниці консультацій також висловили свою стурбованість щодо негативного впливу заходу на торгівлю та його дискримінаційний характер.

Крім того, 29 липня 2013 року Україна, згідно з процедурою, надіслала відповідний запит про приєднання в якості третьої сторони до аналогічних консультацій між Японією та Російською Федерацією.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2