Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Завдання Мінекономіки — напрацювати системні рішення для виконання Національної економічної стратегії 2030, — Олексій Любченко
15.09.2021 | 10:21 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

Нагальними для розвитку українського бізнесу є питання створення прозорих та рівних правил ведення бізнесу, захист вітчизняного виробника, підтримка та розширення експортних можливостей. Про це та інше йшлося під час зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка з представниками Спілки українських підприємців (СУП).

У заході також взяли участь виконавчий директор Катерина Глазкова, заступниця Міністра економіки Ірина Новікова, заступник Міністра Ігор Дядюра, представники бізнесу та Мінекономіки.

«Наша мета — через розгляд точкових питань вийти на системні рішення задля виконання «Національної економічної стратегії 2030». Ця стратегія містить  амбітні цілі зі щорічного збільшення ВВП на 1% та створення по 350 тисяч нових робочих місць. У цьому контексті вбачаю для бізнесу два перспективні напрямки: долучитися до реалізації матриці економічного зростання через тісну взаємодію з регіональними владами та розвиток виробництв, інвестування в Україні. Бізнес шукає, де краще. Тому ми маємо створити умови, щоб український бізнес долучився до системного зростання інвестицій по регіонах. А також змінити підхід: українські — це незалежні інвестиції»,— зазначив Олексій Любченко.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України, Уряд перебуває в постійному діалозі з бізнесом і цінує ініціативу, яка надходить від підприємців. Нещодавно були запроваджені корисні законодавчі нововведення для розвитку підприємств, зокрема, закони про індустріальні парки та, так звані, «інвестняні». Мінекономіки відкрите для діалогу та створення комунікаційної платформи на постійній основі.

«Український бізнес виступає за впровадження прозорих та рівних правил гри та спрощення ведення бізнесу. Також сподіваємося, що держава й цього разу підтримає підприємців, якщо буде прийняте рішення про запровадження жорсткого карантину та зупинки діяльності. Хочу підкреслити, що ми відчуваємо значну підтримку, готовність до діалогу та конструктивної співпраці з усіх питань із боку Мінекономіки», — зазначила під час зустрічі виконавчий директор СУП Катерина Глазкова.

Також під час зустрічі сторони обговорили актуальні галузеві питання від підприємців, зокрема, «промисловий безвіз», розширення експортних можливостей та підтримку українських експортерів на державному рівні, запровадження «дзеркальних» методів захисту вітчизняних виробників, а також про включення окремих інвестиційних проектів до інвестиційних проектів зі значними інвестиціями.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2