Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
В Україні буде створено Експортно-кредитне агентство для підтримки українських експортерів
29.12.2017 | 14:52 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

Сьогодні, 29 грудня, в Мінекономрозвитку відбулася нарада щодо створення Експортно-кредитного агентства (ЕКА) під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва за участю заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі - Торгового представника України Наталії Микольської.

Робоча група розглянула:

  • план щодо заходів зі створення ЕКА,

  • законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства»,

  • подальші кроки щодо створення Експортно-кредитного агентства в Україні,

  • вимоги до незалежної оцінки відповідних витрат і потреб в капіталі на наступні три роки.

Робоча група також обговорила питання щодо фінансування створення ЕКА у відповідності з Меморандумом про економічну і фінансову політику з МВФ.

Запуск роботи ЕКА у 2018 році є одним із пріоритетів Уряду і зокрема Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Для цього Мінекономрозвитку розробило проекти установчих документів відповідно до положень Закону України «Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту». Зараз цей пакет документів проходить остаточне погодження інших органів влади та незабаром його буде передано Уряду на затвердження. Також розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження правил діяльності ЕКА. Україна долучається до основних міждержавних механізмів та структур у цій сфері - завершено другий етап приєднання до Рамкової домовленості з офіційно підтримуваних експортних кредитів 1978 року, що передбачено чинним Законом.

До складу робочої групи входять представники Мінфіну, Мін’юсту, НБУ, АТ “Укрексімбанк”, Офісу із залучення та підтримки інвестицій, Національного комітету з промислового розвитку та Групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні.

 
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2