Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Додаткове меню / Прес-центр / Новини
Наша мета - притягнути агресора до відповідальності за екологічні злочини в Україні, - Юлія Свириденко
27.11.2023 | 18:07 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.

З початку повномасштабного вторгнення задокументовано понад 2900 екологічних злочинів з боку росії. Україна разом з іноземними партнерами намагається оцінити екологічну шкоду, завдану російською агресією та притягнути агресора до відповідальності. Про це розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко під час відео-звернення до депутатів Європарламенту в рамках Робочої групи високого рівня щодо екологічних наслідків війни для України.

«Кожен день росія скоює злочини проти нашого довкілля, проти людства. Вони жорстоко вбивають українців, руйнують наші міста і села, спустошують ліси, унікальні природні заповідники, забруднюють річки та озера. Вони мінують дороги, лінії електропередач, водопровід і навіть дитячі іграшки. З початку повномасштабного вторгнення задокументовано понад 2900 екологічних злочинів з боку росії. Орієнтовні розрахунки збитків складають 56,7 млрд євро. І, на жаль, ці цифри будуть тільки зростати. Кожен новий день війни завдає довкіллю збитків приблизно на 89 мільйонів євро», - наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, ці оцінки шкоди довкіллю не включають збитки від теракту з боку росії на Каховській ГЕС. Внаслідок прориву дамби мільйон українців втратили доступ до питної води, 100 тисяч людей у 80 населених пунктах постраждали від повеней, 140 тисяч людей залишилися без світла. За підрахунками ООН, Мінекономіки та Київської школи економіки, збитки від російського підриву Каховської ГЕС становлять майже 14 мільярдів доларів.

«Боротьба з наслідками російських злочинів і захист довкілля входять до десятки пріоритетів Формули миру президента Володимира Зеленського. Ми регулярно проводимо зустрічі з міжнародними партнерами, членами робочої групи з восьмого пункту формули миру під головуванням Андрія Єрмака. Я вдячна всім, хто бере участь у цьому процесі та допомагає нам подолати цю складну проблему. Наша мета – разом з нашими партнерами оцінити екологічну шкоду, завдану російською агресією, отримати компенсацію та притягнути агресора до відповідальності за екологічні злочини», - підкреслила Юлія Свириденко.

Відновлення України буде базуватись на принципах зеленого переходу економіки. Довгострокове бачення включає децентралізацію енергетичного сектору, який буде неможливо знищити за рахунок обстрілів. Передбачається, що Україна буде поступово відмовлятись від викопного палива, а в промисловості будуть запроваджуватись технології, які забезпечать зменшення викидів вуглецю, оскільки боротися з глобальною зміною клімату є нашим спільним завданням.

 «В промисловому секторі ми плануємо відновлення нашої економіки на основі найкращих доступних технологій – енергоефективних, з низькими викидами парникових газів. Вони будуть включати виробництво екологічно чистої сталі, водню та біометану. У секторі містобудування нам буде потрібно застосовувати більше енергоефективних рішень, адже чим менше ми будемо імпортувати енергоносіїв, тим сильнішою буде українська енергетична безпека. Розвиток міст буде відбуватись на основі кращого планування, впровадження більш інтегрованого і комфортного громадського транспорту, а також використання відновлюваної енергії в системі централізованого опалення.  В подальшому міста відіграватимуть більшу роль у виробництві відновлюваної електроенергії», - продовжила Юлія Свириденко.

Для цього Уряд зараз активно працює над розробкою Національного енергетичного кліматичного плану з комплексним моделюванням його впливу на всю економіку.

Також під час виступу Юлія Свириденко підняла питання гуманітарного розмінування українських земель, розвитку власного виробництва машин для розмінування та застосування найсучасніших технологій в цій сфері.

«Ваша підтримка вкрай важлива для нас у всіх цих сферах на кожному етапі. Зокрема, будемо неймовірно вдячні за підтримку у розробці та реалізації завдань євроінтеграції, фінансуванні програм для муніципалітетів щодо покращення енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел енергії. І найголовніше, нам потрібно й надалі активно гуртуватися навколо того, щоб притягнути росію до відповідальності за її злочини та колективно зупинити агресора. Без здійснення цих найважливіших кроків реалізувати «зелене» відновлення України буде складно», - резюмувала Юлія Свириденко.

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2