Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Україна продовжує наполягати на скасуванні торговельних обмежень з боку Російської Федерації
15.07.2016 | 10:07 | Прес-служба Мінекономрозвитку.

У рамках роботи Ради СОТ з торгівлі товарами делегацією України виголошено Заяву щодо торговельних обмежень з боку Російської Федерації. Про це повідомила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, коментуючи підсумки засідання, що відбулося 14 липня 2016 року у Женеві. Представники України поінформували членів СОТ про нові обмежувальні заходи, запроваджені РФ щодо транзиту та торгівлі товарами, які підривають основи міжнародної торгівлі, принципи та правила СОТ (Заява англійською та українською мовами).

Як відомо, нещодавно ухвалені Президентом РФ рішення, передусім Укази від 29 червня 2016 року № 305 та від 1 липня 2016 року № 319:

-   продовжили на 18 місяців заборону щодо імпорту певних сільськогосподарських товарів;

-   розширили сферу застосування вже існуючих обмежувальних заходів щодо транзиту на нового члена Євразійського економічного союзу - Киргизьку Республіку;

-   заборонили рух наступних товарів з території України до Республіки Казахстан і Киргизької Республіки:

  •    товари, щодо яких Російська Федерація застосовує ненульові ставки ввізних мит, встановлені Єдиним митним тарифом Євразійського економічного союзу;
  •    товари, що заборонені до імпорту відповідно до постанови Уряду Російської Федерації від 7 серпня 2014 №778 "Про заходи щодо реалізації Указів Президента від 6 серпня 2014 р № 560 і від 24 червня 2014 р № 320".

Необхідно зазначити, що фундаментальним обов'язком усіх членів СОТ є надання своєчасної та прозорої інформації про заходи, які впливають на торгівлю. Крім того, члени Організації несуть відповідальність за обґрунтування таких кроків. “На жаль, російською стороною були проігноровані неодноразові звернення української сторони щодо надання пояснень та обґрунтувань заходів, пов’язаних з обмеженнями торгівлі й транзиту. При цьому практика Російської Федерації щодо раптового запровадження торговельних обмежень не дає гарантій щодо передбачуваності дій РФ у подальшому”, – наголосила Наталія Микольська.

Українська сторона вважає запроваджені Російською Федерацією обмеження торгівлі та транзиту непрозорими, невиправданими, політично вмотивованими й такими, що носять дискримінаційний характер і не відповідають міжнародним зобов’язанням РФ, у тому числі в рамках Світової організації торгівлі.

"Нові заборони щодо імпорту товарів та обмеження міжнародного транзиту, який проходить територією України до Республіки Казахстан до Киргизької Республіки кидають виклик системі торговельних правил СОТ, зокрема, і новій Угоді СОТ про спрощення процедур торгівлі, яка посилює правила щодо транзиту", – йдеться у Заяві України.

Заява України була підтримана делегаціями ЄС, США, Канади, Японії, Австралії, Норвегії, Туреччини, Кореї, які відзначили необхідність негайного усунення обмежень у торгівлі Російською Федерацією та забезпечення дотримання правил СОТ.

Делегація РФ не надала під час засідання аргументованих пояснень на питання, поставлені Україною у повідомленні щодо торговельних обмежень з боку Російської Федерації, поширеному серед членів СОТ напередодні засідання Ради з торгівлі товарами (документ G/C/W/726 від 11.07.2016, англійською та українською мовами

 

Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2